اخبار داخلی

معرفی ۱۰۰ چهره ماندگار صنعت چاپ ایران

غلامرضا شجاع از برگزاری همایش چهره‌های ماندگار صنعت چاپ ایران خبر داد و گفت: ۱۰۰ چهره ماندگار این صنعت معرفی خواهند شد.

غلامرضا شجاع، فعال صنعت چاپ، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از برگزاری جشنواره چهره‌های ماندگار صنعت چاپ خبر داد و گفت: عده‌ای از فعالان صنعت چاپ در ایران بر آن شده‌اند تا با توجه به توانمندی‌های صنعت،‌ چاپ‌، بسته‌بندی و صنایع سلولزی وابسته به چاپ در کشور از 100 چهره تاثیرگذار این صنعت در صد سال اخیر تجلیل کنند. این چهره‌ها هم می‌توانند شامل افراد حقیقی باشند و هم می‌توانند شامل نهادها و چاپخانه‌ها باشند.

وی ادامه داد:  هیئت امنایی متشکل از بزرگان و فعالان صنعت چاپ اقدام به تنظیم فهرستی شامل نوآوران،‌ کارآفرینان،‌ پیشکسوتان و… که در صنعت چاپ تأثیرگذار بودند،‌ اشتغال‌زایی کردند،‌ خدمات ارزنده داشته‌اند و… تهیه کرده‌اند که بر اساس این فهرست 100 نفر ار چهره‌های ماندگار معرفی خواهند شد.

وی با بیان این مطلب که برای هر چهره ماندگار یک فیلم تهیه خواهد شد،‌ گفت: ما هنوز به فهرست نهایی 100 نفره نرسیده‌ایم اما برای 90 نفر از چهره‌های انتخاب شده فیلم تهیه شده است. این فیلم‌ها به کارگردانی محمد رسولی از کارگردانان با سابقه کشور تهیه شده‌اند.

وی با اشاره به تشکیل هیئت امنا گفت:‌ از 40 نفر از نخبگان صنعت چاپ برای به دست آوردن این فهرست دعوت به عمل آمده و قرار است بعد از بررسی به فهرست نهایی دست یابیم. این هیئت امنا عبارتند از اسکندر خمسه‌پور،‌  محمدعلی انصاری‌پور، علی مغانی‌، سعید حاجیلو،‌ داوود مهرعلیان،‌ علی طارمی،‌ داود شایسته‌خصلت،‌ مهرداد نباتچیان‌، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران،‌ محمود نام‌آور،‌ علی‌قلی اعظمی،‌ رضا منصوری‌، علی پیش‌‌علی  و بنده اعضای این هیئت امنا هستیم. مرحوم غلامرضا سحاب نیز عضو این هیئت امنا بودند.

وی از برگزاری مراسم تجلیل از چهره‌های ماندگار صنعت چاپ در آینده نزدیک خبر داد و گفت:‌ قصد داشتیم مراسم را 28 مرداد برگزار کنیم،‌ اما با توجه به قرمز شدن وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا مراسم به تعویق افتاد و زمانی که وضعیت سفید شود‌، مراسم را در سالن همایش‌های صدا و سیما یا سالن اجلاس سران برگزار خواهیم کرد. 15 چاپخانه بزرگ کشور حمایت مالی این همایش را بر عهده گرفته‌اند.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

منبع
تسنیم
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن