رویدادها

امکان برگزاری نمایشگاه چاپ تهران به صورت آنلاین مهیا شد

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران شنبه 13 دی با حضور 190 شرکت برگزار خواهد شد، امکان برگزاری آنلاین از جمله امکانات این رویداد در سال جاری است.

نشست خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران صبح امروز (سه‌شنبه 9 دی) با حضور مدیران این نمایشگاه در محل ساختمان اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، جلیل غفاری رهبر رئیس هیات مدیره شرکت آروین مهر فجر در سخنانی از حضور 190 شرکت فعال در حوز‌ه‌های مختلف چاپ و بسته‌بندی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: فضای کلی نمایشگاه حدود 25 هزار مترمربع است و نمایشگاه در فضای مفید 11 هزار مترمربع برگزار خواهد شد، همچنین امسال بخش ارزی نداریم زیرا به دلیل بیماری کرونا شرکت و غرفه‌دار خارجی نداریم.

وی ادامه داد: هفت سالن برای نمایشگاه پیش‌بینی شده است که نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته‌ایم زیرا نمایشگاه در دوره بیست و ششم در 13 سالن برگزار شد.

غفاری‌رهبر با اشاره به استقبال خوب شرکت‌ها در ماه‌های اول سال توضیح داد: در خرداد ماه که فراخوان برگزاری نمایشگاه اعلام شد استقبال خوبی از سوی شرکت‌ها شد به طوری که بین 18 تا 20 هزار متر برای فضای مفید ثبت‌نام شد اما به دنبال شروع موج دوم کرونا و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا بخشی از شرکت‌ها انصراف دادند.

در ادامه این نشست، غلامرضا شجاع مدیر تشریفات بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران نیز در سخنانی عنوان کرد: ما در تابستان تجربه برگزاری نمایشگاه کاغذ و مقوا را به مدت چهار روز داشتیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه بود و خوشبختانه در این ایام حتی یک مورد کرونا مثبت گزارش نشد و امیدواریم در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی نیز با رعایت کامل پروتکل‌ها شاهد تکرار همین روند باشیم.

وی افزود: از آنجایی که کرونا دیگر جزئی از زندگی همه ما شده است باید تلاش کنیم همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم و در این زمینه نیز هیچ فردی بدون ماسک نمی‌تواند به نمایشگاه داخل شود همچنین تمهیدی اندیشده شده است که هر یکساعت یکبار سالن‌ها ضدعفونی شود.

شجاع با طرح این موضوع که ایران در یک منطقه سوق‌الجیشی قرار دارد، گفت: ما در بعد اقتصادی، سیاسی، حمل و نقل و هوایی وضعیت خاص و ویژه‌ای داریم و همیشه در اطراف ما کشورهایی هستند که نیازمند محصولات ما هستند و نمایشگاه چاپ می‌تواند در این حوزه پاسخگوی نیاز بسیاری از فعالان این حوزه باشد.

وی تاکید کرد: ما برای نمایشگاه میهمانان زیادی دعوت کردیم و اگرچه قصد داشتیم میهمانان خارجی هم دعوت کنیم ولی به دلیل کرونا دست ما بسته است و این بیماری گریبان همه صنایع را گرفته است و چاپ نیز مانند دیگر حوزه‌ها با مشکلات جدی روبرو است.

شجاع همچنین به حضور تشکل‌های صنفی استان‌های مختلف در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: قراراست در روز شنبه 13 دی همزمان با افتتاح نمایشگاه ساعت 14 و 30 دقیقه نشست تشکل‌‌های چاپ و بسته‌بندی استان‌های کشور و اتحادیه‌های تهران در نمایشگاه برگزار شود.

در بخش پایانی این نشست، احمد ابوالحسنی رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران نیز در سخنان با بیان اینکه امسال سال خاصی در برگزاری نمایشگاه است، گفت: امسال از ابتدای سال با شیوع بیماری کرونا اهالی چاپ ثابت کردند که مثل یک سرباز در خط مقدم این بیماری حضور دارند و در ایام عید که بسیاری از کسب و کارها تعطیل بودند، اهالی چاپ سر کاربودند و خدمات چاپی ارائه می‌کردند.

وی ادامه داد: امسال نیز اگرچه آمار نمایشگاه به دلیل بیماری کرونا نسبت به سال گذشته ریزش داشته است اما همه پروتکل‌ها رعایت می‌شود و در مبادی ورودی، کنترل و ضدعفونی سالن‌‌‌ها رعایت می‌شود.

ابوالحسنی با طرح این موضوع که نمایشگاه مجازی همزمان با نمایشگاه فیزیکی برگزار می‌شود، گفت: نمایشگاه مجازی با ورود به سایت www.iroxpo.com برای همه افراد مهیا است و غرفه‌ها حاضر در نمایشگاه به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این امکان وجود دارد که افراد از هر نقطه‌ای از کشور از نمایشگاه بازدید کنند.

در ادامه نیز بهنام نجفی مجری برگزاری نمایشگاه‌ آنلاین چاپ و بسته‌بندی تهران نیز در سخنانی گفت: برای اینکه بتوانیم برای بازدید افراد مختلف سامانه‌ای فراهم کنیم تا از مزایا و غرفه‌های نمایشگاه بهره‌مند شوند پوشش آنلاین نمایشگاه را از طریق iroxpo انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه استفاده و بازدید از نمایشگاه رایگان است، توضیح داد: علاوه بر غرفه‌های حضوری، غرفه‌های آنلاین نیز برای نمایشگاه پیش‌بینی شده است که امکان تماس تصویری و صوتی با مدیران غرفه پیش‌بینی شده است و هر فردی در غرفه می‌تواند با مخاطبان ارتباط بگیرد و از روز شنبه با افتتاح نمایشگاه این امکان فراهم خواهد بود.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران 13 تا 16 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌الملل تهران برگزار می‌شود.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن