رویدادها

علیرغم تکذیب آقای مدیرکل، جشنواره چاپ ونشان فیروزه ادغام شدند!!

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی - معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- در این جلسه با بیان اهداف و سیاست‌های برگزاری جشنواره چاپ، گفت: با توجه به ادغام موسسات وابسته به معاونت امور فرهنگی و به جهت برخی زمینه‌های مشترک و هم‌خانواده بودن جشنواره نشان شیرازه با چاپ، تصمیم گرفته شد جشنواره نشان شیرازه از سوی دفتر چاپ و نشر برگزار شود. همچنین با تدوین و تصویب آیین‌نامه جدید، این دو رویداد در قالب یک جشنواره برگزار می‌شود.

معاون امور فرهنگی با اشاره به همنشینی نشان شیرازه و جشنواره چاپ و نشر اظهار کرد: با توجه به ادغام موسسات وابسته به معاونت امور فرهنگی و به جهت برخی زمینه‌های مشترک و هم‌خانواده بودن جشنواره نشان شیرازه با چاپ، تصمیم گرفته شد جشنواره نشان شیرازه از سوی دفتر چاپ و نشر برگزار شود. همچنین با تدوین و تصویب آیین‌نامه جدید، این دو رویداد در قالب یک جشنواره برگزار می‌شود. انتظار می‌رود برنامه‌های آن با تعامل ویژه فعالان، متخصصان، استادان، دست‌اندرکاران و مسئولان صنفی و همکاران دفتر امور چاپ و نشر جشنواره به نحو مطلوب و شایسته پیگیری شود.

او افزود: مناسب است در این جشنواره ضمن تقدیر از خادمان، پیشکسوتان و پدیدآورندگان، برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های علمی در کنار جشنواره مورد توجه قرار قرار بگیرد.

در ادامه این نشست، هر یک از حاضران دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را برای ارتقا و بهبود شیوه برگزاری جشنواره مطرح کردند و بر نکاتی مانند معرفی توان حوزه چاپ و نشر، نگاه ملی و سراسری به همه ظرفیت‌های کشور، توجه به عنصر خلاقیت و ابداع در ذیل مناسبات محتوایی، نقش بنیادین فرهنگ و زبان فارسی و بومی در آرایه‌های محصولات چاپی و افزوده شدن توجه به زیبایی‌شناسی‌های مندرح کتاب‌های گویا و الکترونیکی تأکید کردند.

بر اساس این گزارش، در جلسه شورای سیاست‎گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر»  که با ریاست معاون امور فرهنگی برگزار شد، علیرضا اسماعیلی، نیکنام حسینی‎پور، علی‌اکبر ابراهیمی، احمد ابوالحسنی، غلامرضا شجاع، فرزاد ادیبی، محمدحسین شهامت‌پور و مهرزاد دانش حضور داشتند.

 

این در حالیست که ایپینا قبلا از ادغام دوجشنواره خبر داده بود و با واکنش و تکذیب مدیرکل چاپ ونشر مواجه شد، اما امروز معاون فرهنگی وزیر خبر ادغام را تایید کرد.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن