اخبار داخلی

ممنوعیت واردات دستگاه‌های چاپ زیر ۱۰ سال در یک قدمی حذف

نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از مذاکره برای برداشته شدن ممنوعیت واردات دستگاه‌های چاپ زیر ۱۰ سال به کشور خبر داد و گفت:‌ فردا در دیدار با معاون وزیر این موضوع نهایی می‌شود.

بهمن پورمند، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، از مذاکره برای دریافت تسهیلات با نرخ  سود چهار درصد برای آسیب‌دیدگان صنوف مختلف از کرونا خبر داد و گفت: در جلساتی که با آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، داشتیم درباره این موضوع مذاکره کردیم و قرار شد برای صنوف آسیب‌دیده از کرونا تسهیلات با نرخ سود چهار درصد در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: صنعت چاپ یکی از صنایع آسیب‌دیده از کرونا است. با وجود اینکه مدت‌ها است از تعطیلی‌های طرح فاصله‌گذاری اجتماعی می‌گذرد، اما نبود سفارشات و کاهش فعالیت در بخشی از بدنه این صنعت مانند چاپ و انتشار کتاب و حوزه‌های غیر از بسته‌بندی،‌ بسیار دیده می‌شود.

پورمند تصریح کرد: چاپخانه‌های بسیاری یا تعطیل شده‌ یا با یک سوم ظرفیت خود فعالیت می‌کنند؛ البته تاکنون تغییر کاربری‌ها یا تعطیلی‌های دائمی به ما گزارش نشده است اما این به معنای نبود آن نیست.

وی همچنین از مذاکره برای برداشته شدن  ممنوعیت واردات و معافیت گمرکی ماشین‌آلات چاپ و صحافی زیر 10 سال به کشور خبر داد و گفت:  این مذاکرات به نتیجه رسیده است ما برای نهایی شدن آن فردا، جلسه‌ای با نماینده وزیر صنعت خواهیم داشت.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

منبع
تسنیم
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن