رویدادها

با برنامه‌ریزی به نمایشگاه بیایید!

«نمایشگاه ویترین تولیدات و خدمات شماست»: این گزاره‌ای ساده و شاید کلیشه‌ای ولی در عین حال عمیق و بایسته تامل است که می‌تواند راهگشای مسیر و میانبری بر جاده پر پیچ و خم بازارهای تجاری باشد.

نمایشگاه‌ها با موضوعات مختلف امکانی را فراهم می‌کنند تا شرکت‌ها در فضایی متمرکز، متشکل از فعالان کسب و کار با حوزه مشترک و یا فعالیت‌هایی که قرابت محتوایی دارند، خودآرایی و خودنمایی کنند.

در نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی، واحدهای فعال در حوزه‌های چاپ دیجیتال، به اقتضای نوع فعالیت و طبق افرازبندی تکنولوژیکی جانمایی شده و به تبادل اطلاعات و مراوده تجاری و اقتصادی می پردازند.

برخی به‌دنبال تجارت کوتاه‌مدت، محصولات و خدمات خود را عرضه می‌کنند و بعض دیگر به دنبال اهداف بلند مدت تجاری، فعالیت چند روزه نمایشگاهی خود را زمینه ساز تحقق مزایای پس از نمایشگاه و پیش درآمدی بر فعالیت‌های آتی قرار می دهند.

شما برای نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال چه برنامه‌‌ای ریخته‌اید؟ محصولات خود را در نمایشگاه می فروشید یا به دنبال عقد قرارداد برای مبادلات کلان‌تر هستید؟ در پی ارائه خدمات خود از طریق جذب چند سفارش جزئی و پراکنده هستید یا می‌خواهید با به‌نمایش گذاشتن قابلیت‌‌های خود در ارائه هر‌چه بهتر خدمات چاپ دیجیتال، کانون توجه مشتریان بالقوه با ظرفیت بالای تجاری و سفارشات چاپی حجیم باشید؟ بازخورد اقتصادی حاصل از این دو رویکرد، متناسب با اهداف شماست، که یکی پیرامون برنامه‌ریزی مقدماتی با بُرد کوتاه و دیگری حول برنامه‌ریزی استراتژیک با افق دید وسیع می‌چرخد.

  شما می خواهید جزو کدام دسته باشید؟ 

بگذارید من می‌گویم. احتمالا اغلب می‌گویید برنامه ریزی ما استراتژیک و اهداف ما مبتنی بر افق دید وسیع است.

خب ممکن است. اما در واقعیت امر احتمال زیادی دارد که جزو این دسته نباشید. خب. نباشید. هیچ ایرادی ندارد. به طور کلی هیچ نوع برنامه ریزی به خودی خود بد یا خوب، مناسب یا بی مورد، موجه یا ناموجه نیست. آنچه یک برنامه و اهداف متناسب با آن را کارآمد جلوه می‌دهد، چگونگی اجرای آن و تناسب آن با شرایط محیطی و محاطی شرکت یا سازمان متولی آن برنامه است.  در یادداشت بعدی این موضوع را بیشتر باز می کنیم. روابط عمومی نمایشگاه چاپ دیجیتال، همراه شماست.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

منبع
ایپینا-علی خوشنام
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن