از گوشه و کنار جهان

نگرانی مقامات آمریکا از شیوع کرونا در کارخانجات بسته بندی میوه و سبزی

به گزارش رویترز، شیوع ویروس کرونا در بخش میوه و تره بار آمریکا از کارخانجات بسته بندی سیب در ایالت واشنگتن گرفته تا مزارع فلوریدا و کالیفرنیا، باعث نگرانی مقامات این کشور شده است.

پس از آنکه هزاران نفر از کارگران بخش تولید گوشت در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند، حالا تعداد فزاینده کارگران مبتلا در مزارع و کارخانجات بسته بندی می تواند منجر به کمبود نیروی کار و موج جدیدی از اختلال در تولید مواد غذایی در ایالات متحده شود.

دولت ترامپ ماه گذشته اعلام کرد که ممکن است دستورالعمل اجرائی برای باز نگه داشتن بخش تولید گوشت را در این کشور به بخش میوه و تره بار نیز تعمیم دهد.

اگرچه فاصله گذاری اجتماعی برای کارگرانی که در مزارع میوه و سبزیجات برداشت می کنند و در محیط باز فعالیت دارند، آسانتر است اما شرایط کار برای آن دسته از کارگرانی که در بخش بسته بندی میوه و تره بار فعالیت می کنند، شبیه به شرایطی است که منجره به شیوع کرونا در میان کارگران بخش بسته بندی گوشت در آمریکا شد.

در اواخر ماه مه، بیش از 600 مورد بیماری کووید-19 در بین کارگران بخش کشاورزی در شهر یاکیما در ایالت واشنگتن گزارش شد.

براساس بررسی رویترز از داده های مقامات بهداشت این شهر، از این تعداد، 62 درصد از موارد ابتلا مربوط به کارگران صنعت بسته بندی محصولات کشاورزی یا انبارها بودند.

اداره بهداشت شهر مونتری در ایالت کالیفرنیا نیز اعلام کرد که تا تاریخ 5 ژوئن، آزمایش کرونای 247 کارگر مزارع این شهر مثبت شده که 39 درصد از کل موارد ابتلا در این شهر بوده است.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

منبع
تسنیم
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن