اخبار داخلی

ما از اینجا رانده و از آن جا مانده شده‌ایم

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی می‌گوید:‌ وزارت ارشاد با اینکه نظارت بر ماشین‌الات چاپ را به وزارت صمت سپرده است‌، هنوز از ما می‌خواهد برای ترخیص ماشین‌الات یا جابه‌جایی آن‌ها مجوز این وزارتخانه را کسب کنیم.

علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با انتقاد از یک بام و دوهوای وزارت ارشاد در انتقال بخش صنعتی چاپ به وزارت صمت گفت:  چند سال قبل بنا بر این شد که بخش ماشین آلات صنعتی چاپ زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها بر محتوا نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد:  اما اکنون پس دو سال هنوز مشخص نیست که متولی این امر وزرات صمت است با وزارت ارشاد،‌ ما از اینجا رانده و از آن جا مانده شده‌ایم. وزارت ارشاد می‌گوید باید مجوز واردات و خرید و فروش را از ما بگیرید.

مغانی تصریح کرد:  وزارت صنعت و معدن به هر حال تولی‌گری این حوزه را پذیرفته است،‌ اما موضوع سر این است که یک نوع دوگانگی ایجاد شده است،‌ در وضعیت فعلی وزارت ارشاد دیگر نباید با ماشین‌آلات چاپ کاری داشته باشد،‌ اما برای خرید و فروش و جابه جایی دستگاه‌های چاپ اذعان می‌کنند که باید مجوز ارشاد را کسب کنید.

مغانی گفت:‌ قرار بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها بر محتوا نظارت کند‌، اما اکنون حتی برای ترخیص ماشین‌آلات مجوز وزارت ارشاد لازم است.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

منبع
تسنیم
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن