آموزش

نخستین آموزشگاه فنی و حرفه ای صنعت چاپ جنوب کشور افتتاح شد

سه مرکز کارآموزی جوارکارگاهی استان فارس سه‌شنبه از طریق ویدیو کنفرانس توسط معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افتتاح شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: هر چه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در تمام زمینه‌ها گسترش پیدا کند، مسایل و مشکلات جامعه و آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ حشمت‌الله کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس در حاشیه افتتاح آموزشگاه این محل را به عنوان نخستین آموزشگاه صنعت چاپ در جنوب کشور  عنوان کرد و گفت:  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور  امروز ۱۳ مرکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی را در کشور افتتاح کرد که از این تعداد سه مرکز مربوط به استان فارس بود.

وی ادامه داد: این سه مرکز در فارس شامل مرکز کارآموزی جوار کارگاهی اتحادیه عطاران، مرکز کارآموزی جوار کارگاهی اتحادیه میکانیک سبک و سنگین و مرکز کارآموزی جوار کارگاهی کارخانه فراسان است که صبح امروز افتتاح شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس همچنین با اشاره به افتتاح آموزشگاه صنعت چاپ در جنوب کشور گفت: این آموزشگاه در کنار صنعت، آموزش را ارائه می‌دهد که براساس برنامه‌ریزی‌ها و مجوز صادر شده قرار است آموزش‌ها در ۱۷رشته ارائه شود.

وی ادامه داد: این آموزشگاه می‌توانند هم در بحث سخت افزاری و هم بحث نرم افزاری به صنعت چاپ کمک کند.

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری آسیب‌های اجتماعی را کمتر خواهد کرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم در حاشیه افتتاح نخستین آموزشگاه فنی و حرفه ای صنعت چاپ جنوب کشور گفت: هر چه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در تمام زمینه‌ها گسترش پیدا کند، مسایل و مشکلات جامعه و آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

صابر سهرابی در این مراسم که همزمان با هفته ملی مهارت و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای انجام شد، در جمع خبرنگاران افزود: افتتاح این آموزشگاه با کمک دستگاه‌های اجرایی گوناگون و به منطور ارائه آموزش‌های مهارتی در حوزه چاپ صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در صنعت چاپ بحث آموزش مغفول مانده بود که با راه‌اندازی این آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در شیراز، این خلاء جبران می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: ارائه آموزش در مراکز فنی و حرفه‌ای که آموزش و مهارت بایکدیگر ارائه می‌شود تأثیرگذاری و فراگیری بیشتری دارد تا اینکه آموزش‌ها تنها به صورت تئوری و در کلاس‌های درس انجام شود.

سهرابی افزود: از گسترش چنین آموزشگاه‌هایی حمایت می‌کنیم چرا که معتقد هستیم اینگونه اقدامات باید در استان فارس توسعه یابد.

وی همچنین به ارائه تسهیلات اشتغالزایی در حوزه‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: این اقدام با هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره‌کل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی و از طریق صندوق توسعه ملی انجام می‌شود که تاکنون تعداد زیادی طرح در این زمینه برای اخذ تسهیلات معرفی شده‌اند.

 به گفته پریوش خادمی مؤسس این آموزشگاه، برای راه اندازی آن حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شده و ۱۴ نفر در این آموزشگاه مشغول به کار شده‌اند.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن