پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ ایران
تشکیل 50 باشگاه کتاب‌خوانی در یک از روستاهای سیستان و بلوچستان

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار گفت: روستای رمین چابهار، قطب کتاب‌خوانی سیستان و بلوچستان و سرآمد کشور، 50 باشگاه کتاب‌خوانی دارد.

 محمد امین محمدی  اظهار کرد: روستای دوستدار کتاب "رمین" با داشتن بالغ بر ۱۰ هزار نفرجمعیت، یکی از روستاهای پرجمعیت بخش مرکزی شهرستان چابهار در شرق این شهرستان است‌.

وی افزود: رمین بارها مورد تجلیل جشنواره‌های کتاب‌خوانی ملی قرار گرفته، از جمله در سال 93 به‌عنوان روستای برتر کتاب‌ و کتابخوانی کشور معرفی و انتخاب شد؛ هم چنین در سال 94 نیز طرح کتابدار این روستا به عنوان طرح برتر کشوری مورد تجلیل وزیر ارشاد قرار گرفت.

محمدی تصریح کرد: حکیم بهار نویسنده و شاعر خوش ذوق این روستاست که به دلیل علاقه وافری که به کتاب و کتاب‌خوانی داشته از سال‌ها پیش یکی از اتاق‌های خانه خود را تبدیل به کتابخانه کرده است که با استقبال اهالی رو به رو شده است‌.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار بابیان اینکه این روستا یکی از مراکز مهم ماهیگیری و صیادی در سواحل مکران است، گفت: در سومین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان، این روستا موفق به ثبت بیش از 50 باشگاه کتاب خوانی شده است که این روند همچنان با استقبال پر شور دانش آموزان، معلمین، خانواده ها و والدین دانش آموزان روبروست و انتظار می رود تا پایان زمان ثبت نام باشگاه های کتاب‌خوانی، روستای رمین بیش از 60 باشگاه را به ثبت رسانده و صدها دانش آموز مشتاق به کتاب و کتاب‌خوانی را در این طرح ملی درگیر کند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مدیران و مربیان مدارس در کنار مروجین کتاب خوانی نقطه عطفی است که نمی‌شود از آن یاد نکرد. به جهت گستردگی برنامه های حوزه کتاب و کتاب خوانی وتنوع آن ها، قرار است اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار این روستا را مرکز برنامه های کتاب خوانی شهرستان معرفی نماید تا تجربیات مروجین کتابخوانی این روستا به سایر نقاط شهری و روستای این شهرستان و استان انتقال یابد.

منتشر شده توسط ایسنا در تاریخ ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۵ آبان
کدخبر:4566منبع:ایسناتاریخ انتشار:۱۳۹۷ پانزدهم آبانلینک خبر: http://www.ipina.ir/Pages/News-4566.aspx