پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ ایران
اشکالات اتاق اصناف به کاندیداهای انتخابات اتحادیه ناشران تهران

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به تأخیر در برگزاری انتخابات اتحادیه دلیل را اشکالات وارده اتاق اصناف به برخی پرونده‌‌های کاندیداها عنوان کرد.

 یازدهمین هیئت مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به پایان راه خود رسیده است،‌ طبق اساسنامه این هیئت مدیره قانوناً تا 5 آبان ماه می‌تواند فعالیت داشته باشد‌، با نزدیک شدن به روزهای میانی آبان اما همچنان خبری از برگزاری انتخابات هیئت مدیره اتحادیه تهران در آبان ماه نیست. شنیده‌ها حکایت از عدم برگزاری انتخابات در موعد مقرر یعنی 28 آبان ماه دارند.

 

محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در این زمینه  گفت:‌ اساسنامه هیئت مدیره صراحتا ذکر کرده است که هیات مدیره منتخب از 93/8/5 به مدت چهار سال اعتبار دارند طبیعتا از 97/8/5  دوره هیئت مدیره فعلی تمام شده است، اما طبق مجوزی که اتاق اصناف به ما داده است تا زمان برگزاری انتخابات به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.

وی در پاسخ به اینکه چرا انتخابات 28 آبان برگزار نمی‌شود‌، گفت: پرونده‌های کاندیداهای دوازدهمین دوره در اتاق اصناف در حال بررسی است. اشکالاتی به برخی پرونده‌ها وارد شده است که بیشتر از نوع شکلی است. به هر حال باید مقدمات تایید کاندیداها طی شود تا ما بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم.

فراخوان عضویت در هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف ناشران و کتابفروشان شهرستان تهران، در نامه‌ای به امضای «محمد جعفرنیا»، رئیس هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اردیبهشت ماه منتشر شد.با پایان مهلت مقرر،  47 نفر داوطلب شرکت در این انتخابات شدند که از این تعداد 38 نفر، برای هیئت مدیره و 9 نفر برای بازرس ثبت‌نام کردند.

ارائه استعلام از مراجع مختلف در رابطه با کاندیداتوری نفرات ثبت نام شده و احراز صلاحیت آنها برای شرکت در این رقابت مطابق با قانون نظام صنفی، باید توسط اتاق اصناف انجام گیرد.

منتشر شده توسط تسنیم در تاریخ ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۵ آبان
کدخبر:4561منبع:تسنیمتاریخ انتشار:۱۳۹۷ پانزدهم آبانلینک خبر: http://www.ipina.ir/Pages/News-4561.aspx