پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ ایران ​توضیحات مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
رفع ابهام درباره وضعیت کاغذ

مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انتشار اخباری مبنی بر ابهام درباره قرار گرفتن کاغذ در فهرست کالاهای اساسی با رد این ابهام، توضیحاتی ارائه داد.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی احمدی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی در توضیحاتی گفت: پیش از این وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی به قرارگرفتن کاغذ در لیست کالاهای اساسی اشاره کرده بودند، براساس مصوبه هیات وزیران و همچنین نامه معاون اول رئیس جمهوری، مقرر شد به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی، دارو و کاغذ، مبلغ سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین مابه التفاوت نرخ ارز تخصیص یابد.
 
احمدی تصریح کرد: براساس همین مصوبه ارائه فهرست کالاهای مربوط هم توسط وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی انجام می‌گیرد. وی تاکید کرد: موضوع قرار نگرفتن کاغذ در فهرست کالاهای اساسی در جلسه اخیر هیات دولت هم مجددا مطرح و پیگیری شده است. بنابراین کاغذ در فهرست کالاهای اساسی قرار گرفته است.

منتشر شده توسط روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت
کدخبر:4321منبع:روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیتاریخ انتشار:۱۳۹۷ نهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.ipina.ir/Pages/News-4321.aspx