پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ ایران ایرج استاد علینقی طی یک بیانیه مدعی شد:
برای رفیقم متنی نوشتم و بنام خویش دوست را پشتیبان شدم!

هفته گذشته در کوران رقابت انتخاباتی اتحادیه لیتوگرافاان،ایرج استاد علینقی رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران در اقدامی بی سایقه با صدور نامه ای حمایت خود را از یکی از کاندیداهای این انتخابات اعلام کرد. این نامه که واکنش های مختلفی را در صنف چاپ بهمراه داشت، وی را وادار کرد تا برای رفع برخی ابهامات بیانیه ای صادر نماید.
در این بیانیه آمده است:
 
سلام بر تمام دوستان و همكاران صنعت چاپ بخصوص ليتو گرافان عزيز؛
چقدر خوب است که انسانهای زنده شبح نباشند بدین معنی که برای اثبات حضورشان به تکان دادن میز یا گلدانی که تکان خوردن یا نخوردنش هیچ سودی ندارد اکتفا نکنند.
این مقدمه کوتاه برای آن است ، که برای هر موضوعی ابتدا دلهره ایجاد میکند و سپس با شبکه ای از فرضیات و محاسبات مانند بی جیره و مواجب برای خود وجهه میخرد وگرنه همان شبح است ولاغیر.
آقایان دنیای ما دنیایی سحرانگیز است ، اما ساحرش ما نیستیم و با ریاضیات و منطق توانسته ایم درک کنیم.
این معجون دلچسب چگونه ترکیبی دارد حال با این دانش به مقصودی رسیدیم که سه اتحادیه باید با همراهی و همگرایی گام بردارند و برداشتند، این همدلی با رفاقت چهره یافت و برای رفیقم متنی نوشتم و بنام خویش دوست را پشتیبان شدم اگر غیر از اینست گواه بیاورید.
دردتان چیست که بزور میخواهید از این نمد کلاهی برای خود بسازید؟
با کثرت عنوان و ساختن سلسله جبال نمیتوان کاری را پیش برد.
ضرب المثلی میگوید چوب را که برداری...

در متن قبلی اشاراتی به قضاوت عجولانه و تشخیص سره از ناسره و دوری گزینی از حرافی کردم از قرار اثبات ضرب المثل فوق گردید.
عزیزان همراهی و همدلی  این سه تشکل پیامدهای بسیاری برای اعضای بزرگ و فهمیم آن به همراه داشته است؛ تشکیل فراکسیون چاپ در مجلس بخشی از مساعی گروهی سه اتحادیه بود؛ حال اگر فقط حرف نزده ایم باید تقاضای بخشش نماییم؟
همراهان ما مدعی نیستیم، اما بخوبی تفاوت بین محتمل و معلوم را تمیز میدهیم و در این مسیر مواجه با افراد کوچک و بزرگ، سالم و بیمار، جاهل و عالم شده ایم و اینها تماما گواهی بر  سحرانگیزی دنیا است و عده ای در دنیا قصد شعبده دارند و شبح اند و عده ای متکی بر واقعیت و حقیقت گام بر میدارند.

ز عمل کار برآید به سخندانی نیست

توفیقتان را آرزو دارم
۸اسفند ۱۳۹۶
ایرج استاد علینقی
منتشر شده توسط ایپینا در تاریخ ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ اسفند
کدخبر:4300منبع:ایپیناتاریخ انتشار:۱۳۹۶ نهم اسفندلینک خبر: http://www.ipina.ir/Pages/News-4300.aspx