English

افزایش کتابفروشی‌های مستقل برای دومین سال پیاپی در بریتانیا

آرشیو خبر بازدید: 233 کد مطلب: 4759  

افزایش کتابفروشی‌های مستقل برای دومین سال پیاپی در بریتانیا

بوکسلر
انجمن کتابفروشان برای دومین سال پیاپی از رشد کتابفروشی‌های مستقل با ۱۵ فروشگاه جدید در سال ۲۰۱۸ خبر داد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي ساعت 09:32

 تعداد کتابفروشی‌های مستقل با ۱.۷٪ افزایش از ۸۶۸ عضو در سال ۲۰۱۷ به ۸۸۳ عضو رسید. این دومین سال متوالی است که انجمن کتابفروشان از افزایش اعضای کتابفروشان مستقل خبر می‌دهد و از آنجایی که چندین سال شاهد کاهش این تعداد بودیم، این رقم چشمگیر است.

۱۵ عضو تازه‌وارد شامل ۱۲ فروشگاه است که در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد و سه فروشگاه دیگر که پیش از این باز شدند اما سال گذشته به انجمن کتابفروشان پیوستند. اگرچه تعداد اعضای کتابفروشان مستقل انجمن کتابفروشان از ۱۸۹۴ فروشگاه در سال ۱۹۹۵ بیش از ۱۰۰۰ فروشگاه کاهش داشته است.

مریل هالز، مدیرعامل انجمن کتابفروشان، این رقم را تحسین کرد و همچنین خواستار حمایت دولت از کتابفروشان مستقل شد: «بسیار دلگرم‌کننده است که شاهد موفقیت کتابفروشی‌های مستقل در سال ۲۰۱۸ بودیم. این نشان‌دهنده خلاقیت و کارآفرینی کتابفروشان در مواجهه با چالش‌های دشوار است. ما بسیار خوشحالیم و به کتابفروشان سخت‌کوش‌مان افتخار می‌کنیم. با این حال باید این ارقام را در شرایط وسیع‌تری بررسی کنیم. خرده‌فروشان به طور کلی با چالش فزاینده‌ای در سراسر بریتانیا و ایرلند مواجه‌اند.»

او گفت: «کتابفروشان همچنان به رقابت نابرابر با فروشگاه‌های آنلاین می‌پردازند. با توجه به این از دولت می‌خواهیم که اقدامات لازم برای حفاظت از آینده کتابفروشان را انجام دهد، به نگرانی‌هایشان بها دهد تا آنها بتوانند به شکوفایی برسند.»


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :