English

با وجود 9 میلیون بی سواد، نباید انتظار فروش بالای کتاب را داشته باشیم

آرشیو خبر بازدید: 156 کد مطلب: 4524  

با وجود 9 میلیون بی سواد، نباید انتظار فروش بالای کتاب را داشته باشیم

ایسنا/ایپینا
نادر قاضی پور امروز در آیین افتتاحیه شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب ارومیه که در محل دائمی نمایشگاه های ارومیه برگزار شد گفت: با وجود 9 میلیون بی سواد، نباید انتظار فروش بالای کتاب را داشته باشیم
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور ساعت 15:01

 نادر قاضی پور امروز در آیین افتتاحیه شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب ارومیه که در محل دائمی نمایشگاه های ارومیه برگزار شد گفت: باید با سرمایه گذاری در معادن بزرگ سنگ موجود در استان آذربایجان غربی، در تولید کاغذ به خود کفایی برسیم تا مشکل کمبود آن برطرف شده و کار ناشران سهولت یابد. 

وی همچنین ادامه داد: 70 الی 80 درصد قیمت کتاب به قیمت کاغذ وابسته است، با پیگیری هایی که در کمیسیون صنایع و معادن داشتیم سعی کردیم در جهت تولید کاغذ قدمی برداشته و بتوانیم کاغذ ارزان تر در اختیار ناشران قرار دهیم. 

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در ایجاد فرهنگ غنی در استان افزود: آموزش و پرورش نقش عظیمی در غنی سازی فرهنگ در استان آذربایجان غربی دارد اما متاسفانه آنگونه که انتظار می رود وارد عمل نشده است. 

قاضی پور در ادامه خاطر نشان کرد: در قانون اساسی بیان شده که آموزش و پرورش باید رایگان باشد، این در حالی است که ما نتوانستیم از طریق آموزش و پرورش رسالت مهم را در با سواد کردن مردم انجام دهیم، با وجود 9 میلیون بی سواد، نباید انتظار فروش بالای کتاب را داشته باشیم. 


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :