English

لایحه مالیات بر ارزش افزوده کمک حال صنعت چاپ خواهد بود

آرشیو خبر بازدید: 195 کد مطلب: 4521  

لایحه مالیات بر ارزش افزوده کمک حال صنعت چاپ خواهد بود

ایرنا/ایپینا
سیده حمیده زرآبادی در هشتمین جشنواره صنعت چاپ قزوین، افزود: شورای سیاستگذاری صنعت چاپ که در سال 90 تشکیل و بعدها نیز منحل شد، امروز لازم است برای پیگیری مسایل این صنعت دوباره ساز و کاری برای پیگیری مستمر مسایل این حوزه ایجاد شود.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور ساعت 08:52

 وی با بیان اینکه در صنعت چاپ مجوزها بر عهده وزارت ارشاد بوده و همین عامل باعث می شود حرکت پویا و سریع آن دچار کندی شود، تاکید کرد: این مساله در خصوص مجوزها باید مورد بازنگری قرار گیرد تا این صنعت شتاب بیشتری به خود بگیرد. 


زرآبادی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت چاپ می تواند تا 2 برابر صنعت توریسم درآمدزایی کند اما تاکنون بهره برداری مناسبی از آن به عمل نیامده، اضافه کرد: بسیاری از صنعتگران در بخش خصوصی باید با حوزه دولتی رقابت کنند و به همین خاطر رغبت بخش خصوصی نسبت به صنعت چاپ پایین آمده و به این ترتیب شاهد رونق لازم هم در این بخش نیستیم.. 


به گفته وی، در حوزه تجهیزات و ماشین آلات صنعت چاپ هم امسال شاهد شیب تندی در بخش وام ها و تامین مواد اولیه هستیم. 
این نماینده مجلس یادآور شد:متاسفانه در شرایط فعلی اقتصادی، سرمایه در گردش چاپخانه داران کاهش یافته که باید با برنامه ریزی درست در زمینه اعطای تسهیلات ویژه، زمینه افزایش سرمایه آنها را فراهم آورد. 
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: با وجود سابقه و جایگاه دیرینه چاپ، در حال حاضر این صنعت همچون سایر صنایع با چالش های متعددی روبرو بوده که باید با تلاش دولت و مجلس بر آنها فائق آییم. 
بهمن طاهرخانی ادامه داد: چاپ، صنعتی چند وجهی دارد که هم با خلاقیت و زیبایی و هم با تفکر انسانی سر و کار داشته و شاغلان این حوزه هم فعالیتی انسان ساز انجام می دهند. 


طاهرخانی با بیان اینکه چاپ، صنعتی آگاه بخش و نجات دهنده از جهل است، خاطرنشان کرد: باید اذعان داشت که این صنعت قرن های متوالی در جهان متداول بوده و در خدمت بشریت نیز قرار داشته است. 
این نماینده مجلس تصریح کرد: هرگونه خلل در روند کار چاپخانه داران به سایر بخش های فرهنگی نیز ضربه می زند و از این رو باید پشتیبانی لازم را از آن به عمل آورد. 
در پایان این مراسم از جمعی از فعالان صنعت چاپ در قزوین تجلیل و قدردانی شد. 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لایحه مالیات بر ارزش افزوده کمک حال صنعت چاپ خواهد بود ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :