English

کیف پول، جامدادی و ساعت هایی از جنس کاغذ

آرشیو خبر بازدید: 540 کد مطلب: 4408  

کیف پول، جامدادی و ساعت هایی از جنس کاغذ

ایپینا/Drupa
شرکت استارتاپی پپرکات مستقر در شهر برلین به تولید و فروش لوازم اکسسوری نظیر کیف پول و ساعت های از جنس موادی شبیه کاغذ و مواد شرکت تیوک (Tyvek) مشغول است.
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير ساعت 09:28

کیف پول، جامداد و ساعت­هایی از جنس کاغذ

ما هر روزه از کاغذ در شکل­ها و اقسام مختلف آن استفاده می­ کنیم. برای نوشتن نامه­ ها، نت برداری، بسته ­بندی یا خشک کردن دست­ها بعد از شستشوی آنها در دستشویی­ های عمومی. کاغذ همه جا وجود دارد و دلیل خوبی برای این نکته وجود دارد. کاغذ یکی از مواد انعطاف­ پذیر، قابل بازیافت و چندکاره است که همه جا در دسترس بوده و امروزه به یکی از عوامل اصلی برای  خط تولید محصولاتی محسوب می­ شود که تا چند سال پیش تولید آنها از این طریق غیرممکن بوده است: محصولات اکسسوری و مد

شرکت استارتاپی Papercut واقع در شهر برلین از سال 2012 تأسیس شده و موفق به تولید محصولاتی نظیر کیف پول، کیسه­های تنباکو، جعبه لوازم آرایش و اخیرا ساعت از جنس کاغذ و به روش چاپی گردیده است. بله درست متوجه شده ­اید، ساعت­هایی از جنس کاغذ. فقط اینکه این کاغذ آن کاغذی نیست که توسط شرکت تیوک استفاده می­شود.

چرا اسم شرکت را Papercut گذاشته ­اید؟

این شرکت نامش Papercut استبدون اینکهدر واقع از کاغذ استفاده کند، اما چرا چنین نامی انتخاب شده است؟ اول اینکه تلفظ این نام بسیار دلنشین تر از نام  (Tyvekcuts) است، دوم اینکه تیوک نوعی مادۀ شبیه کاغذ است. تنها تفاوت قابل توجه این است که تیوک از کاغذهای چوبی استخراج نشده ،اماشامل برخی از فیبرهای پلی اتیلن است و از این رو در اصل نوعی پلاستیکی محسوب می­شود. این ماده سبک­تر از کاغذ بوده و ویژگی خود را به اشتراک بگذارد که این امکان را می دهد بتوان روی آن نوشت و چاپ گرفت. اما وقتی بحث ماندگاری پیش می آید،تیوک مواد بسیار خاص­تری تولید می کنند و انتخاب عالی برای مواد به کار در اکسسوری­هایی است که توسط  apercut تولید میشوند.

این نشان می­ دهد که چرا از محصولات تیوک اغلب در پوشش­ های آزمایشگاهی و اقلامی نظیر آنها استفاده می­­کنند. سوای اینکه این مواد برای نگهداری چیزی که درون آنها ریخته می­شود بسیار عالی هستند، اغلب ضد آب بوده و مواد بسیار مفید و کاربردی هستند به خصوص برای قاب گوشی­ های هوشمند.

تیوک نوعی جدید از چرم است

با اینکه همه محصولات Papercutمنحصربفرد هستند و طراحی زیبایی دارند ولی یکی از محصولات خاص­تر از بقیه است: ساعت Papercutدقیقا همان چیزی است که به نظر می­رسد. یک ساعت کامل که همه قسمت­های الکترونیکی آن در پوششی از تیوک قرار گرفته­ اند و شبیه به دستبند تولید شده ­اند که همین باعث شده تا محصولی جالب توجه تولید شود.

علاوه بر طراحی عالی و مواد های تک (High Teck)، پپرکات روی فرآیند تولید محصولات پایدار اتکا نموده است. مواد تولیدی تیوک قابل بازیافت بوده و همین باعث شده که موادی بهتر از بقیه باشند. مواد در لوکزامبورگ تولید می­ شوند و فرآیند چاپ و مونتاژ نهایی در برلین و حومۀ آن انجام می­ شوند.

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کیف پول، جامدادی و ساعت هایی از جنس کاغذ ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :