English

اولین کتابخوان ساخته شده از مواد ارگانیک

آرشیو خبر بازدید: 182 کد مطلب: 4368  

اولین کتابخوان ساخته شده از مواد ارگانیک

ایبنا
شرکت آمریکایی فلکسترا گفته است اولین کتابخوان الکترونیک خود را ساخته است که در آن از مواد طبیعی و سازگار با محیط زیست ساخته است.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۲ خرداد ساعت 22:06

 

به گزارش گودایریدر، شرکت چینی فلکسترا اولین کتابخوان الکترونیک مجهز به جوهر الکترونیک و مواد ارگانیک را ساخته است و می‌گوید این کتابخوان از آخرین فناوری‌های موجود پشتیبانی می‌کند. طبق ادعای این شرکت کتابخوان قابل انعطاف این شرکت از مواد ارگانیک ساخته شده و با صفحه 6/8 اینچی خود دارای تکنولوژی موسوم به سیستم OTFT است که مخفف ترانزیستور فیلم نازک ارگانیک معنی می‌دهد. 


به گفته این شرکت، کتابخوان قابل انعطاف آنها قرار است در ماه‌های آینده وارد بازار شود و تحولی در تکنولوژی دستگاه‌های کتابخوان محسوب می‌شود. این کتابخوان دارای صفحه نمایش با وضوح نمایش 800 در 600 اینچ است. مسئولان این شرکت ادعا می‌کنند قابلیت نمایش با وضوح بالاتر نیز برای این کتابخوان وجود دارد ولی فعلاً قرار است سیستم جدید با استفاده از مواد ارگانیک امتحان شود. 


گفتنی است ساخت این کتابخوان شرکت فلکسترا با همکاری شرکت آمریکایی «ای اینک» سازنده جوهر الکترونیک صورت گرفته است. شرکت فلکسترا سال‌ها در تولید مواد الکترونیک سازگار با محیط زیست فعالیت داشته است. 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اولین کتابخوان ساخته شده از مواد ارگانیک ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :