English

افزایش بودجۀ 1 میلیون یورویی شرکت اینکلس (Inkless) برای چاپ بدون استفاده از کارتریج

آرشیو خبر بازدید: 225 کد مطلب: 4364  

افزایش بودجۀ 1 میلیون یورویی شرکت اینکلس (Inkless) برای چاپ بدون استفاده از کارتریج

ایپینا/Meprinter
شرکت اینکلس که قادر به چاپ سیاه و سفید بدون استفاده از کارتریج ها یا تونرها است، در مجموع 1 میلیون یورو در این حوزه سرمایه گذاری کرده است. این سرمایه گذاری توسط گروه سرمایه گذاری آنجل اینوستورز (Angel Investors) صورت گرفته است.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۲ خرداد ساعت 12:07

 

به گفتۀ آرناد فن در وین (Arnaud van der Veen)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اینکلس، "با این پول می­توانیم فناوری خود را توسعه دهیم و این بدان معناست که ما می­توانیم به کیفیت و سرعت بسیار مناسبی دست پیدا کنیم و این کار را می­توانیم با توسعۀ اولین محصول خود شروع کنیم".

این محصول اولین چاپگر ارائه شده از سوی شرکت اینکلس در بازار بسته­ بندی و لیبل­گذاری است. فن در وین می­گوید: "چاپ بارکدها، داده­های ذخیره­سازی و کدهای محصول بر روی بسته­ها و لیبل­ ها، بازار ایده ­آلی برای شروع فعالیت ما خواهد بود. این به خاطر آن است که چاپ سیاه و سفید حرف اول در این بازار را می‌زند و به خاطر اینکه این بازار به سبب رشد بازار خرده­فروشی آنلاین بسیار بازار سودآوری خواهد بود. بسته ­های بیشتر و بیشتر حمل خواهند شد و نیاز است تا تمامی آنها دارای یک متن و بارکد چاپی باشند".

در این لحظه شرکت اینکلس در حال ساختن یک فایل مشتری است، به طوری که محصول کاملا با نیازهای کاربران متناسب خواهد بود. ون در وین گفته است: "ما به دنبال شرکت­های نوآوری هستیم که بسته­ ها و یا لیبل­های زیادی چاپ می­کنند و دریافتیم این که فرآیندهای شرکت آنها مستمر و پایدار باشد برای آنها امری مهم است".

یکی از مزیت­های چاپگرهای اینکلس این است که برای چاپ و لیبل­ گذاری روی بسته­ ها نیازی به جوهر، کارتریج یا سایر مواد مصرفی ندارند. حتی به پوشش­های حرارتی ویژه نیز نیازی نیست. علاوه بر صرفه­ جویی در هزینه، اینکلس مزایای بسیار زیادی برای محیط زیست نیز دارد. مزیت بعدی اینکه نیازی نیست تا چاپگر دوباره پر شود.

فن در وین: "من همیشه این فناوری را با گذار از دوربین­های آنالوگ به دوربین­های دیجیتال مقایسه می‌کنم. به یک باره مردم قادر بودند تا عکس­های نامحدودی بگیرند و دیگر نیازی به جایگذاری حلقه ­های فیلم نبود. به همین ترتیب، با تجهیزات چاپی ما دیگر نیازی به پر کردن مجدد جوهر و سایر مواد مصرفی نخواهد بود".

فناوری چاپ در شرکت اینکلس تنها محدود به چاپ روی بسته­ ها و لیبل­ها نیست. فن در وین: "اولین محصول ما مناسب این بازار خواهد بود ولی بعدها ما از این فناوری در ساخت چاپگرهای تولیدی، چاپگرهای اداری، چاپگرهای مصرفی و چاپگرهای دریافتی استفاده خواهیم کرد. ما در بازار کلی محصولات چاپی مزایای زیادی برای ارائه داریم، یک چاپگر ارزان­تر و با دوام بیشتر که بدون نیاز به جوهر، کارتریج یا تونر نیز کار خواهد کرد".

مقدار سرمایه­ گذاری فعلی موجب می­شود تا بتوان عملکردی قابل رقابت داشته باشیم. پس از این، هنوز باید به ساخت و تکمیل محصول خود بپردازیم. به همین دلیل خود را آمادۀ دریافت سرمایه ­ای می­کنیم که قرار است در انتهای سال 2018 پرداخت شود. فن در وین: "این مقدار سرمایه توسط شرکای راهبردی یا سرمایه ­گذاری­های مختلف تأمین خواهد شد. جلسات اولیه قبلا انجام شده ­اند".


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :