English

افق‌های روشنی در برابر چاپ دیجیتال قرار دارد

آرشیو خبر بازدید: 205 کد مطلب: 4361  
رضا رضایی پیش‌بینی کرد:

افق‌های روشنی در برابر چاپ دیجیتال قرار دارد

ایپینا
رضا رضایی؛ رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به آینده روشن چاپ دیجیتال در سال‌های آتی، گفت: صنعت چاپ در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های بسیار خوبی همراه بوده و همانطور که دوربین‌های عکاسی به سمت دیجیتالی شدن پیش رفت و موفقیت‌های زیادی به دست آورد می‌توان گفت که افق بسیار روشنی در مقابل چاپ دیجیتال قرار دارد و قطعا هر سال که می‌گذرد جهش‌های بسیار پرثمری در این حوزه برداشته می‌شود.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ خرداد ساعت 11:47

 

وی با بیان اینکه ویژگی چاپ دیجیتال در این است که نیاز جامعه را در کوتاه‌ترین زمان و بهترین کیفیت برطرف می‌کند، ادامه داد: چاپ دیجیتال در تمام امور کم‌تیراژ از جمله بسته‌بندی یا نشر کاربرد دارد و مشتری اگر کتاب یا یک بسته‌بندی را در تیراژ پایین بخواهد به دلیل توجیه اقتصادی از چاپ دیجیتال استفاده مي‌کند و به همین دلیل مصرف زیادی در دنیای امروز دارد.

 

رضایی اقزود: هزینه اولیه کارهای کم‌تیراژ در دستگاه‌‌های افست و فلکسو در مقایسه با چاپ دیجیتال بسیار بالا است و در این میان با توجه به اینکه سازندگان ماشین‌آلات دیجیتال تلاش می‌کنند قیمت تمام شده کالا در این دستگاه‌ها پایین بیاید تا رقابت بیشتری با انواع سایر چاپ‌ها داشته باشد به مرور استقبال از این حوزه بیشتر می‌شود.

 

 

وی همچنین درباره لزوم سرمایه‌گذاری در این حوزه نیز گفت: یکی از لازمه‌های پیشرفت هر جامعه‌ای در حوزه تجارت دارا بودن از آمار دقیق است و آگاهی از گردش مالی بازار صادرات می‌تواند در این زمینه موثر باشد اما وقتی آمار نداریم نمی‌توانیم هدایت سرمایه‌گذاری مناسبی داشته باشیم.

 

 

این پیشکسوت حوزه چاپ و بسته‌بندی با بیان اینکه آمار اقتصادی و تجاری درست و معتبری در کشور نداریم، عنوان کرد: این در حالی است که بهره‌مندی از این آمار از ابتدایی‌ترین فعالیت‌هایی است که همه کشورها از آن بهر‌ه‌مند هستند و روزی که این آمارها را داشته باشیم می‌توانیم بر اساس نیاز جامعه و گردش مالی به جهت‌دهی به آینده کاری چاپ دیجیتال کمک کنیم به طوری که در بخش‌هایی که دارای خلا و کمبود است سرمایه‌گذاری کنیم.

 

 

رضایی تاکید کرد: امروز در بخش‌هایی از چاپ دیجیتال با وفور بیش از نیاز ماشین‌آلات روبرو هستیم و باید برای هدایت سرمایه‌گذاری افرادی که می‌خواهند به این حوزه وارد شوند آمار و ارقامی داشته باشیم تا کارها با برنامه‌ریزی مناسبی برای آینده چاپ دیجیتال داشته باشیم.

 

 

به گفته وی،ما امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه کارها و برنامه‌ریزی‌ها در چارچوب آمار انجام می‌شود اما در کشورمان از این آمار محروم هستیم و مدیران نیز احساس مسوولیت نمی‌کنند تا در این زمینه قدمی بردارند و مساله آمار جدی گرفته شود تا بتوانیم در حوزه صنعت و اقتصاد گام‌های مثبتی برداریم  و به نظرم یکی از مهمترین اقدامات در اینروزها آماده‌سازی آمار و راقام به روز است.

 

 

هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال از 29 خرداد تا 1 تیر در محل دایمی نمایشگاههای شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا خواهد بود.


 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افق‌های روشنی در برابر چاپ دیجیتال قرار دارد ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :