English

در حال برنامه­ ریزی هستیم تا قیمت برخی از محصولات خود را کاهش دهیم

آرشیو خبر بازدید: 724 کد مطلب: 4346  
سام جان (Som John) مدیر کل و رئیس آگفا :

در حال برنامه­ ریزی هستیم تا قیمت برخی از محصولات خود را کاهش دهیم

ایپینا/Meprinter
سام جان، مدیر کل و رئیس آگفا در گفتگویی پیرامون برنامه های شرکتش در سال 2018 سخن گفته است.
۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد ساعت 11:25

 

سال 2017 برای شرکت چطور بود و شما چه انتظاری برای سال 2018 دارید؟

سال 2017 از نظر فروش و تجارت، برای ما موفقیت­ آمیز بود. سالی بود که همه مشتاق بودند تا ببینند در سال 2018 چه اتفاقی خواهد افتاد، بخصوص با معرفی سیستم VAT. فروش کمی راکد بود.

با این وجود سال 2018 بسیار متفاوت آغاز شد. ما با یک نشانه مثبت سال خود را آغاز کردیم. ما طیف وسیعی از چاپگرها را روانه بازار کردیم. ما دستگاه Anapurna H1650i 1.5 mm را عرضه نمودیم که دارای صفحه نمایش و بیلبورد کاملا حرفه­ای است.

در طول برگزاری نمایشگاه SGI ما در مورد دستگاه جدید خود صحبت کردیم. قیمت­های ما معمولا کمی بالا است و طبیعتا دستگاه­ها ما نمی­توانند با ماشین­های موجود در بازار که کیفیت پایینی دارند مقایسه شوند.

آیا محصولات چینی تأثیر زیادی روی بازار گذاشته­ اند؟

بازار قطعا تحت تأثیر محصولات چینی بوده و بازار فعلی بسیار به قیمت حساسیت نشان می­دهد. این روند در واقع از 3-2 سال قبل از دیگر بازارهای آسیایی نظیر هند و پاکستان شروع شده است که همه در مورد محصولات چینی و قیمت آنها صحبت می­کردند. این روند به طور آهسته به بازار ما نیز سرایت کرده است.

محصولات ما از نظر کیفیت، ویژگی و کارایی خیلی بهتر هستند. اما برای ارائۀ مقدار بیشتری از محصولات خود به بازار در حال برنامه­ ریزی هستیم تا قیمت برخی از محصولات خود را کاهش دهیم. در ادامه ما ثابت خواهیم کرد که محصولات ما در رتبۀ بالاتری قرار دارند و ممکن است دوباره به همان استراتژی قیمت باز گردیم. تبلیغات ما مختص کل منطقۀ خاورمیانه خواهد بود.

کدام یک از محصولات شما امسال روانه بازار خواهند شد؟

در سال 2018 و در نمایشگاه شانگهای، یک چاپگر جدید با نام تاکانا (Tacana) ارائه نمودیم که یک دستگاه رول به رول 2/3 متری است. هدف اصلی از ارائۀ آن رقابت با دیگر دستگاه­های موجود در بازار بود. این یک چاپگر اقتصادی محسوب می­شود زیرا شرکت­های در حال حاضر روی دستگاه­های کوچکتر سرمایه­ گذاری می­کنند. ما خوشحالیم که مردم در این نمایشگاه از دستگاه خوششان آمد و دربارۀ آن سوالات زیادی از ما می­ پرسیدند.

ما امسال یک دستگاه رول به رول مجهز به LED با نام Agfa Jeti Ceres 3200 نصب نمودیم که یک دستگاه 2/3 متری است. این دستگاه مناسب تولیداتی با حجم بالا است و قیمت آن در حدود 200.000 دلار است. ما در نمایشگاه فسپا تبلیغات زیادی روی این دستگاه انجام دادیم.

ما همچنین در نمایشگاه SGI از یک دستگاه نساجی رونمایی کردیم که قبلا در نمایشگاه شانگهای با نام Avinci DX3200 به نمایش در آمده بود. چاپگر Avinci DX3200 با قابلیت تصعید رنگ در درجۀ اول برای بازار بیلبورد و اقلام نرم طراحی شده بود. این دستگاه 2/3 متری به کاربران این امکان را می­دهد تا با وضوح 1440*540dpi اقدام به چاپ اقلامی با اندازۀ بزرگ نمایند. در نمایشگاه فسپا 2018، گروه آگفا گرافیک (Agfa Graphics) از چاپگر Jeti Tauro H3300 رونمایی می­نماید. با استفاده از این دستگاه­ها در نظر داریم تا امسال سهم خوبی از بازار را از آن خود کنیم.

به عقیدۀ من شما استراتژی­های مختلفی برای عرضۀ محصولات خود در بازارهای متفاوت دارید؟

درست است. استراتژی ما در مورد محصولاتمان بسیار متفاوت از یکدیگر است. ما معمولا محصولات خود را در یک بازار عرضه می­کنیم و سپس یکی از این محصولات را در محل مورد نظر مشتریان نصب می­کنیم. سپس منتظر می­مانیم تا بازخورد بازار در مورد کیفیت، اعتمادپذیری و دوام محصول را دریافت کنیم. وقتی از نتیجۀ کار راضی بودیم، محصول را در دیگر بازارهای جهانی عرضه می­کنیم.

شما در حال حاضر روی کدام یک از بازارهای منطقه ­ای تمرکز کرده­ اید؟

دفتر ما در دبی کل منطقۀ خاورمیانه و آفریقا و کشورهای جنوب آسیا را تحت پوشش دارد. ما روی همۀ این بازارها هدف­ گذاری کرده­ ایم. عربستان صعودی یکی از بزرگترین بازارهای ما در منطقۀ خاورمیانه می­باشد. بازارهای دیگر نیز پاسخ مناسبی به محصولات ما داده ­اند نظیر امارات، بحرین و کویت. از آنجا که آگفا یک شرکت اروپایی است در قارۀ آفریقا کشورهایی که فرانسوی زبان هستند بیشتر طرفدار محصولات آن هستند.

ما همچنین چندین دستگاه از جمله Jeti Ceres را در کنیا نصب نموده­ ایم. پاسخ­های بسیار مناسبی از کنگو و اوگاندا دریافت نموده ­ایم. اخیرا یک قرارداد همکاری با پاکستان و با شرکت GSS (گرافولین) امضا نموده­ ایم. در دبی نیز کارهای مشترکی با گرافولین (Grapholine) در زمینۀ ارائۀ ماشین­های نساجی در منطقۀ خاورمیانه انجام داده ­ایم.

صنعت چاپگرهای اینکجت چه روندی برای تکامل خود در پیش گرفته است؟

فناوری باعث بهبود بازار ادوات جوهرافشان شده است. مخزن چاپگرهای ما غالبا از نوع کونیکا مینولتا و در محدودۀ Anapurna هستند. در ساخت مدل­های Jeti از Ricoh Gen 5 استفاده کرده­ ایم. بسیاری از شرکت­ها در دستگاه­های چینی از Kyocera استفاده می­کنند.

ما در بیشتر نمایشگاه­هایی که امسال برگزار خواهند شد حضور خواهیم داشت. ما در حال برنامه ­ریزی برای برپایی مراسم فرش قرمز در ماه ژوئن و در دفتر مرکزی خود در بلژیک هستیم. ما از تمام مشتریان و شرکای ویژۀ خود دعوت خواهیم کرد تا در نمایشگاه مرکزی ما، جایی که می­توان کل محصولات را از نزدیک مشاهده، لمس و تجربه کرد، حضور داشته باشند.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :