English

آمازون پولشویی می‌کند؟

آرشیو خبر بازدید: 265 کد مطلب: 4320  

آمازون پولشویی می‌کند؟

ایبنا
به تازگی گزارشی از سوی مرکز جرایم سایبری آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد حساب کاربری نویسندگان در آمازون برای فروش کتاب‌های تقلبی استفاده می‌شود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت ساعت 08:57

 در فروشگاه آنلاین کتاب آمازون کتاب‌های بسیاری عرضه می‌شوند که با قیمت‌های سرسام‌آور به کتاب‌های میلیونی معروف شده‌اند، ولی حقیقت این است که این کتاب‌ها چندان هم ارزش مادی ندارند و برای پولشویی استفاده می‌شوند.

برایان کربس از مرکز جرایم سایبری آمریکا، در گزارشی از دزدی نام کاربری نویسندگان در آمازون خبر داده است که برای پولشویی بهره‌برداری می‌شوند. به گفته کربس در آمازون سرویس به نام «کریت اسپیس» برای نویسندگان در نظر گرفته شده است تا کتابشان را بفروشند ولی برخی از کاربری‌ها کتاب‌هایی با قیمت‌های چندهزار دلاری عرضه می‌کنند که به حساب‌های بانکی نامعلومی واریز می‌شوند.

حساب کاربری پاتریک ریمز، یکی از نمونه‌های برجسته این پولشویی است. دولت آمریکا سال گذشته 1099 برگه مالیاتی به خاطر درآمد 24 هزار دلاری او از طریق فروش کتاب ارسال می‌کند، درحالیکه خود ریمز از فروش این کتاب‌ها بی‌اطلاع بوده است. ریمز متوجه می‌شود که حساب کاربری‌اش توسط اشخاص نامعلومی برای فروش کتاب‌های قلابی استفاده می‌شود. به عنوان مثال یک کتاب با عنوان «روزهای پیش رو» با حساب کاربری ریمز به قیمت 555دلار فروش رفته است که هویت خریدار آن مشخص نیست.

مسئولان آمازون پس از انتشار این گزارش سرویس مورد نظر را مسدود کردند و اعلام کردند که امنیت حساب‌های کاربری ناشران و نویسندگان از اولویت‌های آنها محسوب می‌شود. آمازون خطاب به کاربران خود اعلام کرده است که هر شخصی با مشاهده چنین سرقتی می‌تواند با پشتیبانی شرکت تماس بگیرد.

پس از گزارش کربس آمازون بسیاری از عناوین کتاب‌هایش را با ارقام عجیب و غریب حذف کرد، ولی هنوز نیز برخی از کتاب‌ها با قیمت‌های غیرمنطقی در این سایت عرضه می‌شوند. به عنوان مثال کتابی تنها با 24صفحه به قیمت بیش از 2هزار دلار فروخته می‌شود که البته اسنادی مربوط به قلابی بودن این عناوین وجود ندارد. کارشناسان امنیتی می‌گویند در حال تحقیق بیشتر درباره این موضوع هستند.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آمازون پولشویی می‌کند؟ ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :