English

شرایط نامساعد جوی نشست تشکل‌های چاپ را به تعویق انداخت/بعضی افراد غیرمعتبر به دنبال نفاق و اختلاف بین اتحادیه‌ها هستند

آرشیو خبر بازدید: 237 کد مطلب: 4266  

شرایط نامساعد جوی نشست تشکل‌های چاپ را به تعویق انداخت/بعضی افراد غیرمعتبر به دنبال نفاق و اختلاف بین اتحادیه‌ها هستند

ایبنا
غلامرضا شجاع؛ نماینده تشكل‌های صنعت چاپ استان های كشور بجز تهران با اشاره به دلایل لغو نشست هماندیشی روسای اتحادیه‌های صنعت چاپ کشور كه قرار بود امروز چهار شنبه ١١ بهمن برگزار شود، گفت: بعد از شروع موج سرما و برف در كشور، تعدادی از روسا به علت یخبندان جاده‌ها و عدم پرواز فرودگاه‌ها تقاضا کردند كه این نشست به هفته بعد موكول شود و این جلسه سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن ساعت 10:34

 غلامرضا شجاع با اشاره به عدم برگزاری نشست هماندیشی تشکل‌های صنعت چاپ عنوان کرد: بعد از اینکه سازمان هواشناسي پیش‌بینی کرد که ممکن است بارش‌ها تا چهارشنبه ادامه داشته باشد جمعی از روسا تقاضا کردند كه این نشست به هفته بعد موكول شود.
 
وی افزود: هفته گذشته دعوت از روسای تشکل‌های چاپ برای حضور در این نشست اعلام و با موافقت افراد چهارشنبه 11 بهمن به عنوان تاریخ نهایی انتخاب شد.
 
شجاع در پاسخ به این سوال که غیر از تشکل‌های چاپ استان‌ها آیا از اتحاديه‌هاي تهران نیز دعوت شده بود، گفت: بله، سه اتحاديه

چاپخانه‌داران، ليتوگرافان و صحافان برای همكاري و همدلي و استفاده از نظرات به این مراسم دعوت شده بودند و فقط اتحاديه صادركنندگان محصولات چاپ را به دلیل اینکه هيچ ارتباطي با اتحاديه صنفي كه عضو اتاق اصناف هستند، ندارد.
 
وی ادامه داد: این اتحادیه عضو اتاق بازرگاني هستند و هيچ راي و جايگاهي در موارد تصميمگيري براي مثلا متولي‌گري صنعت چاپ بين وزارت ارشاد و صنايع و موضوع ماليات بر ارزش افزوده و موارد ديگر صنفي كه به اتاق اصناف مربوط ميشود، نوع فعاليت آنها متفاوت است.
 
شجاع با اشاره به برخی شایعات مبنی بر عدم حضور روسای اتحادیه‌های تهران در این نشست نیز توضيح  داد: در بعضي از فضاهاي مجازي مربوط به چاپخانه‌داران كه اينگونه استنباط مي‌‌شد اما اینجا اعلام مي‌كنم هيچگونه اختلافي بين اتحاديه‌هاي تهران و استانها وجود ندارد و بعضي افراد غیرمعتبر كه هيچ مسئوليتي در صنف ندارند و به دنبال نفاق و اختلاف بين اتحاديه‌ها هستند این شایعه‌ها را منتشر کردند.
 
به گفته وی، این رفتار برای افراد صنفی اصلا درست و مناسب نیز و به جز بدنامی فرجامی نخواهد داشت، من علاوه بر تکذیب تمام این شایعه‌ها عنوان می‌کنم که در تماس تلفنی با مهندس ايرج استاد علينقي رییس اتحاديه چاپخانه‌داران به دلیل اینکه از هفته‌ها قبل برای روز چهارشنبه جلسه‌ای داشتند اما بهمن پورمند به نمایندگی از اتحادیه در جلسه تشكل‌هاي استان‌ها شركت مي‌كند و حتی پیشنهاد شد که این جلسه در  اتحاديه چاپخانه‌داران برگزار شود.
 
شجاع با اشاره به حضور رئیس اتحادیه لیتوگرافان و رئیس اتحادیه صحافان و قول مساعد آنها برای حضور در این نشست نیز گفت: افراد بي هويت و كساني كه نمي‌توانند  اتفاق‌ نظر اتحاديه‌هاي سراسر كشور را در كنار هم ببيند، مطمئن باشند تمام هيات مديره‌هاي اتحاديه‌هاي سراسر كشور خصوصا تهران در هر جایی که منافع صنف  و دفاع از حق و حقيقت براي واحدهاي چاپي مطرح باشد همدل و در كنار هم هستند.
 
وی تاکید کرد: اگر هم  اختلاف نظر بين مسئولان خانواده بزرگ صنعت چاپ باشد كه طبيعي است در زمان لازم  همه از خود ميگذرند و به شکلی واحد مي‌شويم. من در بسیاری از کارها و تصمیمگیری‌ها از همه روساي اتحاديه‌هاي سراسر كشور مشورت و راهنمايي مي‌گيرم و تقريبا به صورت مرتب رييس اتحاديه صحاف و ليتوگراف را مي‌بينم و مشورت و همفكري داریم.
 
شجاع با بیان اینکه تعامل و مشورت در میان اهالی چاپ امری طبیعی و متداول است، یادآور شد: در دو ـ سه سال گذشته نیز با رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران تعاملات خوبی داریم و این ماجرا فقط به دو سال ختم نمی‌شود بلکه بیش از 12 سال است که به صورت مستمر از مشورت مهندس علینقی بهره مند می‌شویم.
 
وی تاکید کرد: متاسفانه چنین شایعه‌ها و صحبت‌های کذب نه تنها به ایجاد تفرقه در میان صنف و تشکل‌های چاپی منجر میشود بلکه   موجب می‌شود که خانواده بزرگ صنعت چاپ در تهران و استان‌ها بیشتر از قبل در کنار یکدیگرقرار گیرند، همگی مسئولان اتحاديه‌هاي تهران و استانها در كنار ياور وزارتخانه‌هاي فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت خواهيم بود و در صورت صلاحديد انان كمك مي كنيم و در حد توان از دولت حمايت مي كنيم تا كمترين آسيب از انتقال متوليگري به واحدهاي چاپي كوچك و متوسط وارد شود.
 
شجاع در پایان درباره عدم موضع اتحادیههای تهران درباره شایعات طرح شده نیز گفت: فكر ميكنم شآن اتحاديه‌ها خيلي بالاتر است تا اينكه بخواهند حرف‌های كساني را جواب دهند كه فقط ميخواهند خودشان را مطرح كنند زیرا اگر جواب دهند  كار درستي نيست. متاسفانه هر رييس اتحاديه يا مدير عامل تعاوني که بيشتر زحمت بكشد بيشتر چوب لاي چرخش ميگذارند. 2 دهه است که این وضع را تحمل كرديم و اگر خداي ناكرده ضعفي و خطايي از ما سر ميزد تاكنون بارها آن را مطرح می‌کردند اما میبینیم که دستشان خالی است.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :