English

ادغام چاپخانه های کوچک اجتناب ناپذیر است

آرشیو خبر بازدید: 1064 کد مطلب: 4145  

ادغام چاپخانه های کوچک اجتناب ناپذیر است

piworld/ایپینا
به ندرت پیش می آید که روزی بگذرد و در آن، من خبری از یک معامله ادغام در صنعت چاپ نشنوم. حال این خبرها ممکن است یک معامله تاکتیکی برای دستیابی به یک موقعیت جغرافیایی گسترده تر، گسترش کسب و کارهای ثبت شده یا حتی افزایش بهره وری و پیشگیری روش هایی مثل چاپ دیجیتال داده محور یا چاپ تخصصی واید فرمت باشد. گاهی اوقات هم با فروش دارایی ها مواجه می شویم.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۹ مهر ساعت 15:06

در چنین شرایطی وضعیت آینده شرکت خریداری شده، ترکیب تجهیزات آن و کارکنان نامعلوم باقی می ماند. در مواردی نادر، هدف از این ادغام ها دست یابی به موقعیتی اقتصادی گسترده تر و به دستیابی به فرمول 1 +1=3 است. صرف نظر از هر دلیل و استدلالی، این صنعت روز به روز بیش تر از قبل جایگاه خود را  می کند.

در صنعتی که همیشه بسیار شکننده و خانواده محور است، بسیاری از معاملات M&A امروزی از این جهت قابل توجه هستند که باعث می شوند کل بخش های مختلف بازار چاپ درهم آمیخته شوند، چرا که بسیاری از کسب و کارهای متوسط و مستقل توسط شرکت های بزرگ خریداری می شوند. در بسیاری از موارد، این شرکت های خریداری شده نسل اندر نسل توسط یک خانواده مدیریت می شده اند.

برای مثال شرکت LSC Communications را در نظر بگیرید که "توماس کوینلان" در شیکاگو رئیس آن بود و موفق شد شرکت "کریل پرینتینگ" (Creel Printing) لاس وگاس را که برای سه نسل توسط یک خانواده اداره می شد را خریداری کند، و متعاقب آن شرکت "پابلیشرز پرس" (Publishers press) در شهر لبنان "جانکشن" ایالت کنتاکی که برای پنج نسل توسط خانواده "سایمون" مدیریت می شد را خریداری کرد.

 

آیا ادغام نوآوری را از بین می برد؟ ایجاد شغل را چطور؟

ادغام شرکت های خریداری شده باعث شد که در حوزه چاپ نشریات مجلات که روز به روز ضعیف تر از قبل می شود، LSC Communications جای پای محکمی داشته باشد. این اقدامات تهاجمی که باعث از بین رفتن رقبای کوچک تر می شود، باعث می شود که LSC در برابر آثار چاپی مشتریان خود قدرت قیمت گذاری بیش تری داشته باشد. ولی به طور کلی این نوع ادغام ها از جنبه های مختلفی همچون ابتکارات حوزه کارآفرینی، چالاکی، ایجاد شغل و پایداری تاثیرات زیادی بر روی صنعت چاپ به جای می گذارند.

بازار چاپ دیگری که در حال حاضر وضعیت آشفته ای دارد، بخش تولید کتاب است. تا چند سال پیش تصور می شد این بازار قربانی افزایش محبوبیت کتاب های الکترونیک شده است. اما تحقیقات تازه نشان می دهند که بازار کتاب دوباره در حال اوج گیری است، چرا که مصرف کنندگان اخیرا نشان داده اند که به کتاب های سنتی تمایل و اطمینان بیش تری دارند. دانش آموزان هم می توانند همان منابع آموزشی که بر روی صفحه های کامپیوترشان وجود دارد را به صورت کاغذی خریداری کنند.

با وجود چنین چشم انداز امیدوار کننده ای، اما اخیرا در این صنعت تغییری گسترده به سمت چاپ کتاب اینکجت و تحویل سفارش ها در اسرع وقت به وجود آمده و همین باعث شده که چاپ با سرعت بالا در اولویت باشد و تولیدکنندگان کتاب مدل های تجاری وب مبتنی بر افست را نادیده بگیرند و بر روی تجهیزات دیجیتال تازه سرمایه گذاری کنند. آن هایی که نمی توانند خود را با این جریان کاری تازه وفق دهند و به سرمایه گذاری  و تجهیزات بزرگ تری نیاز دارند، توسط شرکت های دیگر خریداری می شوند.

دو ادغام کننده بزرگ: CJK Group , Mittera Group

CJK Group یک شرکت هلدینگ است که موفق شد شرکت "بنگ پرینتینگ" (Bang Printing) شهر "برینرد" ایالت مینسوتا را که در حوزه چاپ کتاب فعالیت می کند و "کریس کرتزمن" رئیس آن است، خریداری کند. CJK هم چنین در آستانه خرید "شریدان گروپ" (Sheridan)، تولیدکننده کتاب، مقاله ها و کاتالوگ STM در تیراژ کم قرار دارد. CJK هم چنین اخیرا موفق شد دارایی های "وبکرفترز" (Webcrafters)، شرکت متخصص تولید کتاب های آموزشی را خریداری کند. این شرکت به صورت خانوادگی اداره می شد و بیش از 150 سال است که در شهر مدیسن فعالیت می کند.

می توانید به حوزه میل مستقیم و خدمات بازاریابی هم نگاهی بیاندازید. در این بخش، شرکت "دس موینس" (Des Moines) همین اواخر دارایی های شرکت "ارت کالر" (EarthColor) را خریداری کرد. شرکت "دس موینس" یکی از شعبه های "میترا گروپ" است که در آیوا قرار دارد. این هم از جمله ادغام هایی بود که با موفقیت انجام شد. به همین ترتیب، نیروگاه های بازاریابی مستقیم SG360° در ویلینگ ایلینویز و شرکت وان تاچ پوینت (OneTouchPoint) واقع در هارتلند ایالت ویسکانتی در حال حاضر تحت حمایت شرکت سهامی خاص ICV Partners قرار دارند.

مالکیت های تازه در فرنچایزهای حوزه چاپ

فرنچایزهای چاپ هم در حال تجربه موج ناگهانی این تغییرات هستند. این هفته در دو روز پیاپی، شرکت "آلفاگرافیکس" (AlphaGraphics) در "سالت لیک سیتی" توسط یک شرکت سهامی خاص دیگر به MBE Worldwide (میل باکسز و ...) واگذار شد. این شرکت پیش تر در اوایل همین سال فرنچایز پست نت (PostNet) را هم خریداری کرده بود. هم چنین خانواده فرنچایزهای ICEO (به ویژه Kwiw Kopy) که پنجاهمین سالگرد فعالیت خود را زیر نظر خانواده "هدفیلد" جشن گرفت، به کرتیس چینی از شرکت Fortusis LLC فروخته شد.

این ردوبدل شدن مالکیت های مختلف به نظر می آید هنوز ادامه داشته باشد و روند M&A شدت بیش تری گرفته است. باید گوش هایتان را تیز کنید  و منتظر باشید تا ببینید این بار نوبت کدام خواهد بود.

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ادغام چاپخانه های کوچک اجتناب ناپذیر است ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۹ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :