English

کتابفروش ها و ناشران، از دور و نزدیک، به دنبال کمک به قربانیان طوفان هستند

آرشیو خبر بازدید: 482 کد مطلب: 4099  

کتابفروش ها و ناشران، از دور و نزدیک، به دنبال کمک به قربانیان طوفان هستند

ایپینا/bookselling
کتاب فروش ها و ناشران حوزه هیوستن و جاهای دیگر، به دنبال این هستند که به قربانیان طوفان هاروی کمک کنند. این طوفان وارد جنوب غربی تگزاس شد و در منطقه ای به وسعت هزاران متر مربع، باعث بروز فاجعه شد.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور ساعت 11:27

باران های سیلابی و تندبادهای هاروی که طبق گزارش ها به 130 مایل در ساعت هم رسیده است، باعث بروز سیلاب های گسترده ای شد. سیلاب هایی که به گفته کارشناس های هواشناسی تا به حال سابقه نداشته است. حال که این طوفان کاهش یافته و به یک طوفان گرمسیری تبدیل شده است، هاروی این بار چهارشنبه، به لوئیزیانا رفته است. در آن جا، ساکنان لوئیزیانا پیش تر خرابی های طوفان کاترینا را در سال 2005 تجربه کرده اند. تاکنون، طبق گزارش ای بی سی نیوز، این طوفان عظیم 30 تا 40 هزار خانه را تخریب کرده و باعث آوارگی هزاران نفر شده است.  رویترز در 20 آگوست گزارش داد که 20 نفر تا به حال کشته شده اند.

برای کتاب فروشی ها، فجایع طبیعی همچون طوفان ها باعث از دست رفتن موجودی، آسیب به فروشگاه های فیزیکی، کاهش قابل توجه در رفت و آمد مردم و میزان فروش می شود. اما طبق گزارش های شبکه های اجتماعی، خبرگزاری ای بی ای و پوشش های خبری که در مورد اخبار این صنعت صورت گرفته است، به نظر می رسد بیش تر کتابفروشی های حوزه هیوستن از تخریب های وحشتناک این طوفان جان سالم به در برده اند و حتی بعضی از آن ها دیروز درهای فروشگاه را باز کرده اند.

بعضی از کتابفروشی های مستقل که با مشکلی مواجه نشده بودند به کمک قربانیان این طوفان پرداختند. کتاب فروشی هیوستنز مردر بای د بوک (Houston’s Murder by the Book) روز دوشنبه دوباره باز بود و با سرویس های بهداشی، قهوه، وایفای، تهویه هوا و نیروی برق به کمک قربانیان این طوفان شتافت. کتابفروشی برازوس (Brazos) در هیوستن که روز سه شنبه دوباره باز شد، اعلام کرده است که تا روز یکشنبه،  20 درصد تمام فروش آنلاین و فروشگاه خود را به «بنیاد تسکین طوفان» اهدا می کند. حتی فروشگاه های بخش های دیگر کشور هم بخشی از فروش خود را برای قربانیان این فاجعه کنار گذاشته اند. برای مثال پوینت ریس بوکس (Point Reyes Books) در پوینت ریس کالیفرنیا هم به دنبال این است که به انبار غذا هیوستن کمک کند.

بسیاری از کتابفروشی ها با مشکل قطع برق و وجود آب در فروشگاه خود مواجه شده اند. برای مثال کتاب فروشی بلو ویلو (Blue Willow) روز سه شنبه به علت قطع برق تعطیل شد. والری کوهلر، صاحب بلو ویلو در ایمیلی که برای مشتریان خود فرستاده، فهرستی از کتاب های مختلف مطرح کرده و در پایین آن نوشته است: «لطفا در تماس باشید و وقتی امکانش بود، جایی پناه بگیرید، در پناه کتاب های مورد علاقه خود آرام بگیرید و بخندید ... مثل یک کتابفروشی مستقل فکر کنید: هاروی ما اگرچه کوچک هستیم، ولی استواریم!»

بنیاد «صنعت کتابداری خیریه» (BINC) مخصوص چنین موقعیت هایی است: این بنیاد کمک های ضروری به فروشندگان کتاب ارائه می دهد. در پیامی که بر روی وبسایت Binc موجود است نوشته شده است: «با بیدار شدن طوفان هاروی، مناطق تگزاس و ساحل خلیج با مقدار غیرقابل پیش بینی از باران و سیل مواجه شده اند. پیش بینی می شود که این شرایط تا هفته بعد یا حتی بیش تر از آن ادامه یابد. ما انتظار داریم که کتابفروشی ها و فروشندگان کتاب هم تحت تاثیر قرار بگیرند.

دنیل اوبراین، مدیر ارتباطات اعضا ای بی ای هم چنین یک ایمیل برای کتابفروشی هایی فرستاده است که در مسیر طوفان هاروی قرار دارند. در این ایمیل منابع و توصیه های لازم، از جمله راه های تماس با Binc ارائه شده است.

علاوه بر کتابفروشی ها، تعدادی از ناشران عمده مثل سایمن و شوستر (Simon & Schuster) هم پایشان به این ماجرا باز شده است. S&S اعلام کرده است که به کتابخانه ها و کتابفروشی ها که در اثر سیلاب از بین رفته اند کمک هایی ارائه می دهند. از جمله این کمک ها این است که 250 عنوان برتر در اختیار کتابخانه ها و کتابفروشی ها قرار می گیرد تا آن ها بتوانند کلکسیون خود را دوباره کامل کنند. علاوه بر این، سایمن و شوستر چندین نسخه از 20 کتاب تازه و پرفروش که در حین طوفان از مجموعه خرده فروشی تگزاس از دست رفته اند را به آن ها اضافه می کند.

S&S هم چنین اعلام می کند که این شرکت «آماده است که با شرکت های غیردولتی ملی و محلی همچون فرست بوک (First Book) و «رد کراس» (Red Cross) برای کودکان نیاز مند همکاری کند. این همکاری هم چنین پناهندگانی که از توفان نجات یافته اند هم شامل می شود»

شرکت اسکولاستیک (Scholastic) به سهم خود 25000 دلار به رد کراس اهدا کرده است. بعد از فاجعه اولیه، این ناشر هم چنین به دنبال این است که به مدارس آسیب دیده، کتاب های قابل توجهی اهدا کند. این شرکت مستقیما با مشتری ها کار می کند تا نیازهای مورد نظر را شناسایی کرده و در عین حال از طریق «بنیاد احتمالات شرکت»، درخواست های مدارس را بپذیرد. اسکولاستیک بوک کلابز (Book Clubs) هم چنین در مناطق آسیب دیده 500 جایزه در اختیار معلمان قرار می دهد. هدف از این کار، کمک به راه اندازی دوباره کتابخانه های کلاس های مدارس است.

علاوه بر این، یکی از سخنگویان شرکت پینگوئین رندوم هاوس (Penguin Random House) به نشریه پابلیشرز گفته است که در 15 سپتامبر، این شرکت کمک های اهدایی رسیده از کارمندان خود را برای طوفان هاروی آماده می کند. این در حالی است که طبق صحبت های PW، شرکت مک میلان (Macmillan) به دنبال این است که هدایای اهدایی دریافتی از کارمندان خود را که از نظر مادی به 100 دلار می رسد، می رسد برای رد کراس ارسال کند. این اقدامات آرامش بخش به ناشران کوچکی همچون انتشارات کافی هاوس در مینیاپلیس مینستوتا هم رسیده است. این شرکت 20 درصد تمام فروش خود را این هفته از طریق وبسایتش به برای کمک به قربانیان طوفان اهدا کرده است.

 


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :