English

فشار مالیاتی به صنعت چاپ ظلم است / ۳۰ هزار نفر فعالان صنعت چاپ بیکار شده‌اند

آرشیو خبر بازدید: 182 کد مطلب: 4091  
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ استان‌های کشور:

فشار مالیاتی به صنعت چاپ ظلم است / ۳۰ هزار نفر فعالان صنعت چاپ بیکار شده‌اند

شاخص نیوز
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ استان‌های کشور گفت: متاسفانه امروز فشار مالیاتی تبدیل به ظلم مالیاتی شده است که در این زمینه با مجلس رایزنی کرده‌ایم.
۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ شهريور ساعت 13:48

غلامرضا شجاع نماینده تشکل های صنعت چاپ استان های کشور در هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان قزوین و آیین تجلیل از فعالان عرصه چاپ که عصر امروز در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد با بیان اینکه صنعت چاپ ایران در جایگاه جهانی رتبه مناسبی ندارد اظهار کرد: صنعت چاپ در آمریکا رتبه سوم، انگلیس و فرانسه پنجم، در کشورهای در حال توسعه همچون مالزی پنجم و در ژاپن در سکوی هفتم قرار دارد.


وی افزود: تمام صنایع نیازمند صنعت چاپ بوده و عرصه کتاب فقط ۷ درصد از این صنعت را تشکیل می‌دهد و ۹۳ درصد از صنایع دیگر به آن وابسطه هستند.

این مسوول با بیان اینکه صنعت چاپ در کشور مجهز به دانش روز نیست تصریح کرد: متاسفانه صنعت چاپ در ایران هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

شجاع با بیان اینکه امروزه چاپ سه بعدی کاربردهای زیادی دارد عنوان کرد: صاحبان صنعت چاپ باید چاپ دیجیتال را وارد کارگاه‌های خود کنند.

نماینده تشکل های صنعت چاپ استان های کشور با تصریح بر اینکه خروج کالاهای چاپی از استان‌ها یکی از مشکلات عمده است گفت: دولت با ارائه تسهیلات کافی به صنعت چاپ مشکلات این قشر را رفع نماید.

وی افزود: متاسفانه امروز فشار مالیاتی تبدیل به ظلم مالیاتی شده است که در این زمینه با مجلس رایزنی کرده‌ایم.

شجاع تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم از مالیات فرار کنیم اما خواستار برقراری عدالت مالیاتی هستیم تا نرخ آن از ۹ به ۳ درصد کاهش یابد.

نماینده تشکل های صنعت چاپ استان های کشور یادآور شد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی نشر، مکتوبات، روزنامه‌ها و محصلات فرهنگی معاف از مالیات هستند اما متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی توضیح داد: حدودا ۱۰ هزار واحد چاپ در کشور داریم که بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در آن‌ها مشغول به کار هستند.

این مسوول در پایان افزود: در ۹ سال گذشته بالغ بر ۳۰ هزار نفر نیروی کار از چاپ‌خانه‌ها ریزش داشته‌ایم که یکی از دلایل اصلی آن مالیات برارزش افزوده است.
 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :