English

ساخت اعضای بدن با کاغذ اوریگامی

آرشیو خبر بازدید: 862 کد مطلب: 4010  
به کمک فناوری چاپ سه‌بعدی؛

ساخت اعضای بدن با کاغذ اوریگامی

افکارنیوز
افرادی که در اثر تصادف و یا بیماری دچار آسیب شدید به اندام‌های بدن خود شده اند در آینده نزدیک با کمک یک فناوری نوظهور و بسیار پیشرفته می‌توانند سلامت خود را به سرعت بدست آورند.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت 15:18

کارشناسان به تازگی نوعی کاغذ با فناوری بسیار پیچیده و قابلیت انعطاف پذیری بالا تولید کرده اند که می‌توان از آن برای تهیه اندام‌های بدن مانند تخمدان، رحم، قلب، کبد و عضلات استفاده کرد.

به گفته دانشمندان این کاغذ دارای بافت خاصی است که می‌تواند خواص سلولی اندام‌های بدن را حفظ کند که از آنها می‌توان برای بازسازی و ترمیم زخم‌های بدن ناشی از جراحات استفاده کرد.
 
محققان دانشگاهی در آمریکا اعلام کرده اند کاغذ زیستی تولیدی آنها می‌تواند در کنار بافت واقعی اندام‌های بدن استفاده و سلول‌های بدن  را بیگانه تلقی نکند که سیستم ایمنی بدن را تحریک نمی‌کند.
 
ساخت این کاغذ‌های زیستی که نوعی باند پزشکی محسوب می‌شوند در کنار استفاده از چاپگر‌های سه بعدی برای چاپ و طراحی بدن انسان قرارداد و هردو روش می‌توانند در آینده برای نجات جان میلیون‌ها انسان که در اثر جراحی یا حراحت یا نقص‌های مادرزادی با مشکلات شدید مواجه شده اند مورد استفاده قرارگیرد.
 
محققان برای ساخت این کاغذ زیستی اجزای بدن حیواناتی مانند گاو و خوک را برداشته، آنها را به قطعات ریز در حد سلولی تقسیم کرده، سپس آن اجزا را دردمای سرد نگه داشتن و با یک پودر و حلال برای تولید نوعی جوهر مخلوط کرده اند.
 
زمانی که جوهر خشک شده است ورق‌های مسطحی از جنس کاغذ، اما حاوی مواد بیولوژیک بدست آمده است.
 
این کاغذ‌ها دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و می‌توان آنها را تقسیم کرده، به صورت لوله درآورد یا آنها را برش و بخیه زد که استفاده از آنها در عمل‌های جراحی می‌تواند بسیاری از مشکلات بیمار و جراح را برطرف کند.
 
استفاده از این کاغذ می‌تواند به رشد سلول‌های عضلانی جدید در افراد دچار آسیب‌های عضلانی و بهبود بافت عضلات کمک کند.
همچنین استفاده از این کاغذ می‌تواند سبب ترمیم بافت تخمدان و رحم در افرادی شود که دچار بیماری‌های مختلف از جمله سرطان و به دنبال آن بروز نازایی شده اند.
 
کاغذ‌های زیستی می‌توانند سطح هورمون‌های بدن را تعدیل کنند و به این ترتیب عوارض جانبی ناشی از شیمی درمانی و پرتودرمانی را در افراد کاهش داده و به زنان امکان بارداری مجدد دهند.
 
نتایج تحقیقات دانشمندان در مجله متریال کاربردی پیشرفته به چاپ رسیده است.
 

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ساخت اعضای بدن با کاغذ اوریگامی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :