English

اشتغال‌زایی جوان هراتی در صنعت بسته‌بندی

آرشیو خبر بازدید: 581 کد مطلب: 4008  

اشتغال‌زایی جوان هراتی در صنعت بسته‌بندی

طنین خاتم
کار آفرین موفق شهرستان گفت: مسئولان چه در سطح شهرستان و چه در کشور باید بتوانند ابتدا در زمینه اقتصاد مقاومتی الگوسازی و سپس این الگوها را به دیگران معرفی کنند که اینکار موجب تشویق جوانان می گردد.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت 11:42

رهبر معظم انقلاب طی سخنرانی های خود در سال های گذشته بارها و بارها بر مسئله اقتصاد مقاومتی و تکیه کشور به نیروهای جوان تاکید کرده و خواستار توجه بیشتر مسئولان در این زمینه شده اند.

در شرایط اقتصادی حاکم در جامعه جوانان فعالی وجود دارند که با تکیه بر توانایی های خود و دریافت وام توانسته اند پله های ترقی را طی نموده و برای دیگران هم اشتغال بوجود آورند.

به سراغ علی کارگریان یکی از جوانان هراتی که با کمتر از بیست و پنج سال سن در عرصه اقتصاد مقاومتی گام نهاده رفتیم، وی می گوید: حدود سه سال است که درزمینه بسته بندی ادویه جات وحبوبات  مشغول به کار هستم و خانواده ام نه تنها مخالفت نکردند بلکه مشوق من در این کار بودند.

وی علت انتخاب این شغل را نبود مکانی برای بسته بندی این مواد در شهرستان ذکر کرد و اظهار داشت:  میخواستم با ایجاد این شغل نیاز شهر و مردم را برطرف کنم.

کارگریان درباره سود آوری این حرفه گفت: جوانان در ابتدا نباید به فکر سود زیاد باشند، بلکه کم‌کم و با تلاش زیاد کسب‌وکار رونق می‌گیرد، حتی در ابتدا ممکن است متضرر شوند.

کارآفرین موفق شهرستان با اشاره به اینکه در این شغل برای 12 نفر اشتغال‌زایی کرده‌ام و در آینده نیز سعی دارم این کار را توسعه دهم، افزود:کار بسته بندی کار سختی نیست و جوانان می توانند به راحتی در این کار موفق شوند البته باید صبور هم باشند چون ممکن است در دوره های اول کاری سود آنچنانی به دست نیاورند اما به تدریج بهتر می شود.

وی با انتقاد از بازار فروش مواد بسته بندی در شهرستان خاطر نشان کرد: در ابتدای ورود به این عرصه با مشکلات زیادی روبه رو بودم از جمله نبود بازار فروش،ولی کم کم و با بازار یابی توانستم در این کار موفق شوم.

علی کارگریان گفت: اگر مسئولان به بخش های تولیدی توجه ویژه ای داشته باشند و وعده های خود را عملی کنند بی شک صنایع ما می توانند در اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار باشند.

وی اظهارداشت: با حمایت از تولید ملی می توان با سرمایه کمتر به سودآوری بیشتری دست یابیم.

کار آفرین موفق شهرستان گفت: مسئولان چه در سطح شهرستان و چه در کشور باید بتوانند ابتدا در زمینه اقتصاد مقاومتی الگوسازی و سپس این الگوها را به دیگران معرفی کنند که اینکار موجب تشویق جوانان می گردد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از راه های که باید در راستای اقدام و عمل صورت پذیرد، تقویت و حمایت همه جانیه از فعالان اقتصاد مقاومتی است که این امر باعث می گردد، افراد زیادی مشتاق به فعالیت در این عرصه شوند.

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در پایان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی در واقع ایجاد فرصت شغلی است، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری(مدظله) بر تولید داخل تاکید دارند با راه اندازی تولید داخل و حمایت از تولید داخل توسط مردم و مسئولین تحقق اقتصاد غنی کشور و عاری از وابستگی دور از دسترس نیست.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اشتغال‌زایی جوان هراتی در صنعت بسته‌بندی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :