English

ضرورت تجهیز چاپخانه های خراسان رضوی به فناوری روز

آرشیو خبر بازدید: 420 کد مطلب: 3944  

ضرورت تجهیز چاپخانه های خراسان رضوی به فناوری روز

ایرنا
رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی گفت: یکی از نیازهای اساسی استان در صنعت چاپ، تجهیزات روز دنیاست که باید در این زمینه گام های اساسی برداشته شود.
۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد ساعت 09:22

علی مغانی روز یکشنبه در گفت و گویی عنوان کرد: ظرفیت صنعت چاپ و بسته بندی در خراسان رضوی فوق العاده و متمایز از سایر استان هاست و برهمین اساس باید زمینه برای صادرات این محصولات به کشور های آسیای میانه فراهم گردد.

وی اظهار کرد: باید ماندگاری زائر در مشهد را با بهره گیری از برنامه های فرهنگی افزایش داد و در این زمینه توسعه زیرساخت های فرهنگی بسیار مهم است.

وی راه اندازی شهرک های مختلف در حوزه های گوناگون را ضروری دانست و گفت: باید مجتمع های فرهنگی مناسب در شهر مشهد راه اندازی شود.

مغانی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های دائمی در حوزه فرهنگ یکی از برنامه های اساسی است که باید توسط مجموعه های مختلف از جمله شهرداری مشهد دنبال گردد، افزود: هم اکنون در شهرک صنعت چاپ و نشر خراسان رضوی 180 واحد حضور دارند که باید حمایت های بیشتری از آن انجام شود.

وی اظهار کرد: شهرک صنعت چاپ و نشر خراسان رضوی فرصت بسیار مناسب برای رشد و توسعه فعالیت های فرهنگی در این استان محسوب می شود که باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

هم اکنون 300 چاپخانه در خراسان رضوی فعالیت دارند که 20 درصد آنها به چاپ و نشر کتاب مشغولند.

علاوه بر چاپخانه ها، 430 واحد چاپ، ویتوگرافی و جعبه سازی نیز زیر پوشش اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی هستند.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ضرورت تجهیز چاپخانه های خراسان رضوی به فناوری روز ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :