English

رفع مشکلات مالیاتی با تصویب دستورالعمل 5 بندی

آرشیو خبر بازدید: 859 کد مطلب: 3924  
جلسه تشکل‌های صنعت چاپ با مسئولین سازمان امور مالیاتی؛

رفع مشکلات مالیاتی با تصویب دستورالعمل 5 بندی

ایپینا
به دنبال برگزاری جلسه اخیر تشکل‌های صنعت چاپ با مسئولین سازمان امور مالیاتی و انتشاربرخی مصاحبه‌ها مبنی بر بی نتیجه ماندن آن، جزییات را غلامرضا شجاع مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان جویا شدیم.
۱۳۹۶ شنبه ۳۱ تير ساعت 08:56

غلامرضا شجاع مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان درباره جلسه اخیر سازمان امور مالیاتی برای رفع مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران عنوان کرد: جلسه این کارگروه پیرو نشست بهمن ماه سال گذشته دو وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اقتصاد و تشکل های بخش خصوصی  دارایی برگزار شد.

 

وی افزود: این جلسه با حضو دکتر محمد مسیحی معاون سازمان امور مالیاتی، دکتر احمدی مدیرکل سازمان امور مالیاتی، دکتر کاراندیش معاون توسعه برنامه ریزی منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر لادن حیدری مدیرکل حقوقی وزارت فرهنگ و اشاد اسلامی، ابراهیمی معاون دفتر امور چاپ، علی مغانی رییس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان، مجتبی محمودیان رییس اتحادیه چاپخانه‌داران قم، محمود آموزگار رییس اتحادیه ناشران تهران، دلقندی مشاور مالیاتی تشکل‌های چاپ و اینجانب به عنوان نماینده استانها غیر از تهران با در محل معاونت سازمان امور مالیاتی برگزار شد.

 

غلامرضا شجاع در ادامه گفت: در ابتدای این جلسه، علی اصغر کاراندیش ضمن توضیحاتی در خصوص حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی فرهنگ و هنر و صنعت چاپ عنوان کرد این قشر باید دغدغه کمتری در خصوص مالیات داشته باشند و سیاست وزارت ارشاد حمایت از کلیه‌ی تشکل‌هایی است که زیر مجموعه این وزارتخانه است.

 

وی در خصوص خروجی جلسه این کارگروه در رفع مشکلات مالیاتی بیان کرد: بعد از طرح مشکلات استان‌ها در نهایت این جلسه با تصویت 5 بند در جهت رفع مشکلات مالیاتی به پایان رسید.

 

شجاع افزود: با تصویب این 5 بند، قرار بر این شد موارد توسط دکتر مسیحی به استان‌ها ابلاغ شود که یک مورد آن ابلاغ شد.

 

وی با اشاره به نتیجه مثبت و قابل قبول اولین جلسه کارگروه رفع مشکلات مالیاتی گفت: طبق بندهای مکتوب شده در این جلسه از این پس، 1- ممیزین سراسر کشور نباید طبق قانون، مالیات عملکرد سال‌های گذشته را مبنای مالیات بر ارزش افزوده قرار دهند2- در زمانی که توافق مالیاتی با مودی انجام می‌شود بین 6 تا 12 ماه تسقیط شود 3- چاپخانه‌دار فقط مالیات خدمات عملیات چاپ را بدهد و مواد اولیه مصرفی مانند کاغذ مشمول مالیات بر ارزش افزوده نشود 4- ممیزین مالیاتی توان تولید ماشین‌آلات مستقر در واحد چاپی را مبنای تشخیص فروش قرار دهند.

 

شجاع تاکید کرد: به نظر من این جلسه بسیار خوب بود و باید آن را به فال نیک گرفت. امیدوریم موارد گفته شده اجرایی شود چراکه اگر  حتی همان 50 درصدی را که قبول کردند را اجرایی کنند مسلما گام بزرگی برای رفع فشار مالیاتی برداشته خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان تاکید کرد: هدف ما در این جلسات در درجه اول، حمایت از واحدهای چاپی متوسط و کوچک است چرا که چاپخانه‌های بزرگ حقوقی هستند و مشکلات کمتری دارند.

 

غلامرضا شجاع با اشاره به عدم حضور استاد علینقی  در این جلسه گفت: وظیفه و رسالت ما در  اتحادیه و تشکل‌ها حمایت از اعضا است بنابراین باید با همدلی و یکپارچگی و با حضور مستمر در جلسات در راستای رفع مشکلات گام برداریم. بنده درک نکردم چرا به خاطر پیگیری‌های اینجانب در  مورد مالیات، به طور بی سابقه‎ای مورد غضب بعضی‌ها واقع شدم. امیدوارم به زودی متوجه این موضوع شده و آن را با خبرنگاران در میان بگذارم.

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 رفع مشکلات مالیاتی با تصویب دستورالعمل 5 بندی ۱۳۹۶ شنبه ۳۱ تير


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :