English

انجمنی که نیامده ، رفت!!!

آرشیو خبر بازدید: 548 کد مطلب: 3918  

انجمنی که نیامده ، رفت!!!

ایپینا
چندی پیش خبری مبنی بر تشکیل انجمنی از اتحادیه‌های سراسر کشور برای پیگیری مطالبات صنفی شنیده شد که بعد از برگزاری یک جلسه هم‌اندیشی و انتخاب هیئت موسس آن، لغو شد. جزییات را از رییس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان که در این جلسه حضور داشت جویا شدیم.
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۷ تير ساعت 16:13

محمدعلی انصاری‌پور رییس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان در خصوص برگزاری جلسه تشکیل انجمن گفت: در ابتدا با استقبال خوب روسای اتحادیه‌های تهران اعم از اتحادیه چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان این نشست در اولین روز برگزاری روند بسیار مثبتی را طی کرد.

 

وی افزود: در این جلسه هیئت موسسی برای پیگیری روند قانونی کردن این تشکل و تنظیم اساسنامه در نظر گرفته شد که این هیئت موسس متشکل از 7 تن از افرادی بود که در این جلسه حضور داشتند. 

 

انصاری‌پور ادامه داد: طی امضا صورت جلسه‌، مقرر شد در اولین فرصت با برگزاری نشست هم‌اندیشی این هیئت موسس، مقدمات اجرای قانونی این تشکل  فراهم شود.
 
 
انصاری پور گفت: این نشست که قرار بود روز شنبه (17 تیرماه) برگزار شود به علت  درگذشت حسن قاسمی رییس اسبق اتحادیه لیتوگرافان، پیشکسوت و عضو شرکت تعاونی لیتوگرافان لغو و به هفته بعد( 26 تیرماه) موکول شد.
 
 
وی تصریح کرد: علی‌رغم هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این نشست پیش از جلسه شورای سیاست‌گذاری هفدهمین جشنواره صنعت چاپ در روز دوشنیه (26 تیرماه) خبر داده شد که این جلسه به علت عدم نیاز به تشکل به طور کامل ملغی است. 
 
 
انصاری پور در خصوص علت لغو این جلسه بیان کرد: تا کنون نشستی پیرامون این موضوع برگزار نشده است و اطلاعاتی از علت لغو این جلسه نداریم. 
 
 
رییس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان در ادامه این گفتگو در خصوص خروجی جلسه سازمان امور مالیاتی برای رفع مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران عنوان کرد:علی ‌رغم انتشار مصاحبه‌هایی پیرامون این مسئله و بی نتیجه ماندن آن، باید بگویم که متاسفانه حق مطلب ادا نشده است کما اینکه به نظر من این جلسه خروجی‌های خوبی هم داشته است.
 
 
 
وی با اشاره به معضل مالیات بر ارزش افزوده گفت: مالیات بر ارزش افزوه از جمله مشکلاتی بود که در روند محاسبه آن بسیار سلیقه‌ای عمل می‌شد و در آن تعدد نظر بسیاری وجود داشت. با توجه به اینکه پیش از این به کل کارهای فاکتور شده توسط چاپخانه‌داران مالیات بر ارزش افزوده تعلق می‌گرفت با ابلاغ نامه‌ای توسط معاونت امور مالیاتی این مشکل رفع شد.
 
 
 
انصاری‌پور در ادامه اشاره کرد: در این نامه به صراحت اشاره شده است که طبق بند 5 ماده 12 معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده، انواع کاغذ چاپ از این مالیات معاف و خدماتی که چاپخانه‌دار ارائه می‌کند مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شود. این موضوع که راهگشای اصلی برای پرونده‌های بزرگ در سازمان امور مالیاتی بود به واسطه همین نشست‌ها حل شد. 
 
 
 
وی با تاکید بر دوری از هرگونه جبهه‌گیری‌ تصریح کرد: صراحتا بگویم، کسانی که باید پاسخگوی مسائل باشند منتظرهمین تفرقه‌ها هستند تا مسائل و مشکلات به دست فراموشی سپرده شوند بنابراین بایستی با دوری از هرگونه جبهه‌گیری و با وحدت و  دوستی، مطالبات صنفی را با گفتمان حل کرد.
 

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 انجمنی که نیامده ، رفت!!! ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۷ تير


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :