English

عصر طلایی دکوراسیون داخلی به کمک چاپ دیجیتال

آرشیو خبر بازدید: 352 کد مطلب: 3905  

عصر طلایی دکوراسیون داخلی به کمک چاپ دیجیتال

print4all/ایپینا
چاپ دیجیتال به طور شدیدی طراحی داخلی را تغییر داده است، چرا که به لطف استفاده از غشاءهای چسبناکی که برای انواع مختلف سطوح به کار می روند، امکان دستیابی به تاثیرات و نتایجی فراهم شده است که هرگز پیش تر وجود نداشت. علاوه بر این، احتمال تولید مبتنی بر تقاضا باعث کاهش هدررفت و مصرف انرژی شده است، این در حالی است که فناوری های پیشرفته به طور قابل توجهی میزان استفاده از مواد مضر را هم برای انسان ها و هم برای محیط، کاهش داده اند.
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير ساعت 10:46

بازنوسازی محیط ها هیچ وقت این قدر راحت نبوده است. مهم نیست هدف بازسازی دوباره فروشگاه یا محل فروش، بازدید دوباره دفاتر و محیط های عمومی، یا بازنوسازی آپارتمان ها و خانه ها باشد، چاپ دیجیتال پیشرفته فرصت های در دسترس و کاربردهای آنی بیشماری در اختیار شما قرار می دهد و به این ترتیب، باعث گسترش قابل توجه افق های خلاقانه دکوراسیون داخلی می شود.

تمایل به تغییر فضاها و محیط ها با استفاده از غشاءهای چسبناک و تمام کاری های خیره کننده برای پوشش یا تزئین انواع سطوح داخلی (دیوارها، کف ها، لوازم منزل، ...) امکان پذیر شده است. با این حال، دکوراسیون داخلی به لطف تکامل های اخیر که در زمینه چاپ دیجیتال اینکجت صورت گرفته است، وارد عصر طلایی خود شده است. با توسعه هدهای چاپ به صرفه تر، فناوری دیجیتال اینکجت به شکل خارق العاده ای کیفیت تصاویر را بهبود بخشیده است. از نظر همه کاره بودن کاربردها، چاپگرهای اینکجت مسطح امکان چاپ مستقیم بر روی مواد مختلفی مثل چوب، شیشه، سرامیک، آلومینیوم، پارچه های طبیعی، کاشی و انواع ابزارهای تازه را فراهم کرده اند.

 

معمارها، آذینگرها، طراحان، نصاب ها و کاربران خصوصی می توانند از میان مجموعه گسترده ای از راه حل های دکوراسیون خلاقانه و اصل، بسته به پروژه ها و اهداف، دست به انتخاب بزنند. این یک ویژگی مثبت دیگر چاپ دیجیتال اینکجت است، یعنی این که می تواند به سرعت به ساخت قطعات به صرفه و خاص بپردازد بدون این که تغییری در کیفیت به وجود بیاید.

مواد و کاربردها

در طول سال ها، مواد و رسانه های به کار رفته برای دکوراسیون داخلی هم طبیعی و هم ترکیبی بوده اند. برای مثال چوب و فلزات سنتی را می توان با استفاده از فناوری چاپ و نقاشی بازتولید کرد. چاپ دیجیتال تا مجموعه ای از محصولات اولیه ای گسترش یافته است که می توان به کار گرفت: یعنی مواد سخت و انعطاف پذیری که مناسب شبیه سازی مواد گران هستند. در این صورت هم قیمت و هم وزن هر واحد کاهش می یابد و مدیریت لجستیکی کار راحت می شود. این محصولات را هم چنین می توان سفارشی کرد، در نسخه های محدود به کار گرفت و یا به صورت متمایز بازتولید کرد. این کار منجر به دستیابی به حاشیه سود قابل توجهی می شود که شامل مجموعه کامل زنجیره تولید می شود. از نقطه نظر لجستیکی، بعضی مواد از فرآیند گذار به فناوری دیجیتال سود برده اند.

 اگر چاپ دیجیتال از یک سو موفق شده فرصت های دکوراسیون داخلی را از جنبه مواد و رسانه های قابل چاپ چند برابر کند، از سوی دیگر اما چالش تازه تولیدکننده این است که به همان کیفیت مواد طبیعی دست پیدا کند. این چالش اغلب مربوط به مقاومت و تمام کاری بعضی سطوح، کیفیت ملموس بعضی پارچه و ضرورت حذف الکتریسیته ثابت از فرش ها، فرش های تعمیر شده و تجهیزات نساجی لوازم منزل خواهد بود.

مزایای مخصوص محیط

حتی در مورد دکوراسیون داخلی، یکی از دلایل اصلی که بازار را به سمت فناوری دیجیتال هل داده است، استفاده کم از مواد شیمیایی در طی فرایند تولید است که در نتیجه بر روی هدررفت و تاثیر محیط اثر می گذارد. در عین حال، در صنعت نساجی (که در آن چاپ صنعتی به طور شدیدی بابت استفاده پرهزینه از انرژی و هدررفت آب مورد انتقاد قرار می گیرد)، با توسعه جوهرهایی که به کم ترین رسیدگی های بعد از چاپ نیاز دارند، یک جانشین مطمئن فراهم کرده است. از نقطه نظر محیطی، نسبت به چاپ دیجیتال تصور مثبتی وجود دارد. تولید مبتنی بر تقاضا خطر ایجاد هدررفت را کاهش می دهد، و مصرف انرژی بسیار کم تر از چاپ آنالوگ خواهد بود. این به این خاطر است که فرآیندهای تولید مصرف کم تری دارند و هواسازی و استخراج هدررفت چندان مهم نیستند. علاوه بر این، در بعضی موارد، چاپ اینکجت جایگزین نیاز به اضافه کردن رنگ مایه های غیر طبیعی به کلرانت ها شده و ترکیبات سرب، روی و کادمیم را از فرمول ها حذف کرده است.

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عصر طلایی دکوراسیون داخلی به کمک چاپ دیجیتال ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :