English

لزوم تشکیل اتحادیه چاپ و نشر در تنکابن

آرشیو خبر بازدید: 352 کد مطلب: 3599  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنکابن تأکید کرد؛

لزوم تشکیل اتحادیه چاپ و نشر در تنکابن

تنکابن 24
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنکابن در حاشیه بازدید از مراکز چاپ، نشر و کتاب‌فروشی‌های این شهرستان از لزوم حمایت فعالان صنعت چاپ در تنکابن و تشکیل اتحادیه مربوط به آن سخن گفت.
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ فروردين ساعت 09:50
بابک شمس ناتری با بیان اینکه متأسفانه اتحادیه چاپ و نشر در تنکابن وجود ندارد، بر لزوم تشکیل اتحادیه آن تأکید کرد و گفت: با رایزنی‌های انجام‌شده با اداره صنعت و معدن و تجارت، در پی دستیابی به راهکارهای قانونی و مدون این مهم هستیم.

وی تأمین منابع مالی این صنعت را مانع ورود افراد غیرمتخصص و بدون مجوز دانست و عنوان کرد: متأسفانه افرادی بدون اخذ مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منازل خود به خدمات چاپی اقدام می‌کنند که به‌زودی با آنان برخورد قانونی می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنکابن با اشاره به اینکه صنعت چاپ در تنکابن مظلوم واقع‌شده است، تصریح کرد: برخی ادارات و نهادها موارد چاپی خود را به خارج از شهرستان سپرده و سود این صنعت را از تنکابن خارج می‌کنند.

این مسئوول با اعلام حمایت از فعالان صنعت چاپ تنکابن، اظهار کرد: با وجود این ظرفیت هیچ توجیهی برای سپردن کار به خارج از شهرستان وجود ندارد و با اطمینان کامل می‌گوییم که صنعت چاپ تنکابن می‌تواند نیاز این شهرستان و همین‌طور شهرهای هم‌جوار را نیز تأمین کند.

شمس خطاب به داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا عنوان کرد: دغدغه‌ای نداشته باشید، مراکز چاپ تنکابن با تمام توان بر اساس قوانین انتخابات برای تبلیغات انتخاباتی آمادگی دارند.

وی در پایان گفت: با توجه به نام‌گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال"، شایسته است تا از این صنعت در تنکابن حمایت ویژه‌ای صورت گیرد.
 

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 لزوم تشکیل اتحادیه چاپ و نشر در تنکابن ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :