English

چاپ سه‌بعدی هم نمایشگاهی شد/ انتخاب بهترین چاپگر ایرانی

آرشیو خبر بازدید: 556 کد مطلب: 3583  
برای اولین بار در کشور؛

چاپ سه‌بعدی هم نمایشگاهی شد/ انتخاب بهترین چاپگر ایرانی

ایپینا
برای اولین بار در کشور نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ سه‌بعدی و مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه‌بعدی ایران برگزار می‌شود.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت 11:08

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی صنعت چاپ (ایپینا)، ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته‌ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ سه‌بعدی و مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه‌بعدی ایران را برگزار می‌کند.

 

این رویداد با هدف گردهم آوری فعالین و ارزش آفرینان این صنعت با مخاطبین بالقوه و بالفعل آن و همچنین مسئولان و سرمایه‌گذاران در اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار خواهد شد.

 

3D Show  یک نمایشگاه عمومی است که به دنبال همگانی کردن استفاده از تکنولوژی‌های ساخت افزودنی و وارد کردن این تکنولوژی‌ها به زندگی روزمره مردم در نظر دارد با نشان دادن دست آوردهای فعالان این حوزه در سطح کشور، زمینه‌ی هم افزایی و همفکری در این رشته را فراهم آورد.

 

گفتنی است این گردهمایی بزرگ علمی-صنعتی، در قالب بخش‌های سخنرانی، مسابقه و غرفه‌های نمایشگاهی برگزار می‌شود.

 

مسابقه انتخاب بهترین چاپگرهای سه بعدی ایران، ویژگی‌های فنی چاپگرهای سه‌بعدی ساخت ایران را به چالش می‌کشد، و برآیند این رقابت، پایگاه داده‌ای می‌شود که راهنمای مخاطبین این صنعت خواهد بود.

 

نمایشگاه دستاوردهای صنعت چاپ سه بعدی و تکنولوژی‌های ساخت افزودنی، با هدف ایجاد بستر برای ارتباط بیش از پیش جامعه با صنعت چاپ سه‌بعدی و گسترش نفوذ این صنعت در سایر صنایع ایران، دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی ایران در این صنعت را به نمایش می‌گذارد.

 

 3D Show در بخش سخنرانی‌ها نگاهی به وضعیت کنونی، فرصت‌ها و خلاها و همچنین آینده‌ی صنعت چاپ سه‌بعدی ایران خواهد داشت.

 

گفتنی است روند اجرایی مسابقه به این شکل است که تیم‌ها و یا شرکت‌های ایرانی تولیدکننده چاپگرهای سه‌بعدی می‌توانند دستگاه‌های خود را  در سه بخش اف دی ام، دی ال پی، و یا چاپگرهای بستر پودر ثبت کرده و با سایر رقبای ایرانی به رقابت بپردازند.

 

اطلاعات دستگاه‌های رسیده تا اردیبهشت ماه 96 توسط هیات داوران بررسی شده و رقابت نهایی در زمان نمایشگاه چاپ سه‌بعدی (اردیبهشت 96) و در محل نمایشگاه انجام خواهد شد.

 

شایان ذکر است در هر تکنولوژی سه چاپگر برتر ایرانی انتخاب شده و علاوه بر اعلام رسمی آن‌ها به عنوان بهترین‌های ایرانی (در سال 2017)  تسهیلاتی برای توسعه دستگاه‌ها از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می‌کنند.

 

علاقمندان می‌توانند در صورت تمایل برای شرکت در این مسابقه و یا داشتن غرفه در نمایشگاه به سایت http://3dshow.ir مراجعه نمایند.

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چاپ سه‌بعدی هم نمایشگاهی شد/ انتخاب بهترین چاپگر ایرانی ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :