English

تشکیل کارگروهی در وزارت اقتصاد برای حل معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران

آرشیو خبر بازدید: 451 کد مطلب: 3545  
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در سراسر کشور خبر داد؛

تشکیل کارگروهی در وزارت اقتصاد برای حل معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران

تسنیم
نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در سراسر کشور از برگزاری جلسه‌ای میان وزیر ارشاد و اقتصاد خبر داد و گفت:‌ در این دیدار مقرر شد کارگروهی در وزارت اقتصاد راه‌اندازی شده و معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران بررسی شود.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت 10:25

غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در سراسر کشور، از برگزاری جلسه‌ای میان وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و اقتصاد و امور دارایی با موضوع حل مشکلات صنعت چاپ خبر داد و گفت:‌ این جلسه‌ در وزارت امور اقتصاد و امور دارایی با حضور دو وزیر ارشاد و دارایی،‌ معاونان هر دو وزارتخانه و آقای علی‌نقی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برگزار و در آن نکاتی درباره مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران مطرح شد.

 

وی ادامه داد:‌ در این جلسه مقرر شد کارگروهی برای بررسی درخواست‌های چاپخانه‌داران از جمله کاهش مالیات بر ارزش افزوده از ۹ به ۳ درصد، توجه به بند ل ماده ۱۳۹ و معافیت چاپخانه‌داران فعال در چاپ کتاب‌، مجلات‌،‌ روزنامه و …از پرداخت مالیات تشکیل شود.

 

شجاع با اشاره به بیکار شدن نیروی کار بسیار در صنعت چاپ در سال‌های اخیر گفت:‌ وزیر وقت دولت دهم در وزارت ارشاد نامه‌ای به دانش جعفری وزیر اقتصاد آن زمان نوشت و از فعال بودن ۱۳۰ هزار نفر در این صنعت خبر داد،‌ آقای صالحی امیری وزیر ارشاد نیز دو هفته پیش اعلام کرد،‌ طبق آخرین آمار ۱۰۰ هزار نفر در صنعت چاپ مشغول به کار هستند‌، مقایسه این دو عدد نشان می‌دهد که ۳۰ هزار نفر در صنعت چاپ در سال‌های اخیر بیکار شده‌اند.

 

نماینده تشکلهای صنعت چاپ در سراسر کشور افزود: پس از طرح مشکلات موجود در صنعت چاپ در این جلسه وزیر اقتصاد با بیان این مطلب که نمی‌خواهیم هیچ‌گونه مشکلی برای چاپخانه‌داران پیش آید،‌ قول داد تا مشکل معافیت مالیاتی چایخانه‌داران برطرف شود.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :