English

مهلت ثبت نام در فراخوان ایجاد شبکه طراحان بسته‌بندی تمدید شد

آرشیو خبر بازدید: 475 کد مطلب: 3315  

مهلت ثبت نام در فراخوان ایجاد شبکه طراحان بسته‌بندی تمدید شد

سازمان توسعه تجارت
سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مهلت ثبت نام متقاضیان در فراخوان ایجاد شبکه طراحان بسته‌بندی تا یکشنبه اول اسفند سال جاری تمدید شد.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲ دي ساعت 09:12

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، پایگاه اطلاعاتی طراحان حوزه بسته‌بندی، در راستای ماموریت این سازمان و با هدف برقراری ارتباط بهتر طراحان با صنعت و بازارهای نو، توسعه و ترویج و ارتقاء کیفیت بسته‌بندی محصولات صادراتی و رفع موانع موجود و افزایش سطح کیفی و کمی صادرات راه‌اندازی خواهد شد.

جمع‌آوری فهرست طراحان بسته‌بندی کشور و آثار ایشان، شناسایی استعدادها و قابلیت‌های بالقوه و بالفعل در زمینه طراحی و تولید بسته‌بندی، جمع‌آوری راهکارهای عملی در حوزه طراحی بسته‌بندی‌های داخلی و صادراتی، برقراری ارتباط بین طراحان بسته‌بندی و تولیدکنندگان و بازارهای موجود و جدید، ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده از طراحی ایده‌های نو در بسته‌‌بندی محصولات، سهولت در اطلاع‌رسانی گردهمایی‌ها و رویدادهای آتی و ارائه آموزش‌های هدفمند به طراحان بسته‌بندی از دیگر اهداف راه اندازی این پایگاه است.

بر همین اساس متقاضیان مشارکت در این طرح باید نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آن به پست الکترونیکیpackaging.tpo.ir@gmail.com اقدام کنند؛ ارائه مختصری از فعالیت‌های گذشته و سوابق متقاضی و همچنین ارسال تصاویر نمونه‌های  قبلی طراحی بسته‌بندی ضروری است.

بر اساس این گزارش، سازمان توسعه تجارت پس از ثبت نام متقاضیان جلسات هماهنگی، هم‌اندیشی و اتاق فکر و کارگاه‌های آموزشی تخصصی را برگزار خواهد کرد و افراد واجد صلاحیت را به تولیدکنندگان معرفی می‌کند.

شرکت در این طرح برای عموم با هر پایه تحصیلی و هنری آزاد است، ضمن اینکه آثار ارسال شده توسط شرکت‌کنندگان به منزله اعلام مالکیت معنوی آثار و نمونه‌هاست و در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله عواقب حقوقی آن بر عهده طراح است.

بر همین اساس تصاویر ارسالی از سوی متقاضیان باید واضح و با نورپردازی مناسب باشد، پس زمینه بسته‌بندی به صورت ساده با رنگی متفاوت از خود بسته باشد، تصاویر از چند زاویه ارسال شود و همراه با هر طرح توضیحاتی درباره نحوه کار، دستور کار طراحی، چگونگی ارتباط با مخاطب و ... حداقل در 3 و حداکثر 15 سطر ارائه شود.

بدیهی است به درخواست‌هایی که نمونه برگ‌های آن ناقص بوده، دستور کار و توضیحات ندارد، موازین اخلاقی و شرعی در طراحی آنها رعایت نشده و یا کپی‌برداری آثار موجود در بازار باشد رسیدگی نخواهد شد. 


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :