English

پخت حلوای 14 تنی توسط هیئت چهارده معصوم (ع) صنعت چاپ استان زنجان

آرشیو خبر بازدید: 1040 کد مطلب: 3100  

پخت حلوای 14 تنی توسط هیئت چهارده معصوم (ع) صنعت چاپ استان زنجان

خبرگزاری تسنیم
مردم پایتخت شور و شعور حسینی شب و روز نمی‌شناسند و در عزای سید و سالار شهیدان بر سینه می‌زنند.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۲ مهر ساعت 11:46

بعد از برگزاری با شکوه و دشمن‌شکن دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در روز گذشته بعد از ظهر امروز دسته عظیم مسجد احمدیه نیز به سمت امامزاده سید ابراهیم(ع) در حال حرکت است.

مردم پایتخت شور و شعور حسینی "یا حسین یا حسین" گویان بر سر و سینه می‌زنند تا این را بگویند که مولا هر چند که در کربلا نبودیم تا خون‌مان در راهت بدهیم اما نمی‌گذاریم شهدای کربلا به فراموشی سپرده شوند و گوش به فرمان ولایت هر روز را عاشورا و هر مکانی را کربلا می‌دانیم.

«تا نفسیم وار دییرم یا حسین» از خیابان امام(ره) پایتخت شور و شعور حسینی به گوش می‌رسد و فریاد «هیهات منا الذلة» نیز لرزه بر اندام یزدیان عالم می‌اندازد.

شاه بیت:

«دوشنده بلایه دِنه یا حسین»         «دولان کربلایه دِنه یا حسین»

در دسته مسجد احمدیه زنجان شور خاصی به سینه‌زنان ابی‌عبدالله(ع) داده است.

امروز علاوه بر برگزاری دسته‌های مختلف عزاداری توسط هیئت‌ها و مساجد پخت حلوای 14 تنی نیز توسط هیئت چهارده معصوم (ع) صنعت چاپ استان زنجان در برنامه‌های احسان عاشقان حسینی زنجان بود.

مراسم یوم‌العباس زنجانیها روز گذشته از 11 شبکه ملی و بین‌المللی پخش شد.

شبکه‌های یک، 2، 3، 5، خبر، شما، سحر یک، قرآن، پرس تی‌وی‌، الکوثر و شبکه استانی اشراق دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان را پوشش دادند و امروز نیز تعدادی از شبکه‌ها، دسته عزاداری احمدیه زنجان تحت پوشش قرار داده‌اند.

گفتنی است که قربانگاه حسینیه اعظم زنجان بعد از منا دومین قربانگاه جهان اسلام است که سالانه بر نذورات آن افزوده می‌شود.

حضور مردم از نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای خارجی در عزاداری مردم زنجان به چشم می‌خورد که امسال نیز علاوه بر این حضور پذیرایی دو موکب عراقی از عزاداران جلوه خاصی به مراسم داده است.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :