English

کاغذ مهمتر است یا نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی؟!!!

آرشیو خبر بازدید: 557 کد مطلب: 4389  

کاغذ مهمتر است یا نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی؟!!!

ایبنا
در پی ایجاد تنش های اقتصادی و رکود حاکم بر بازار چاپ کشور ، بویژه بحران کاغذ ، یکی از خوانندگان محترم یادداشتی را برای این پایگاه خبری ارسال داشته که عینا درج می شود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير ساعت 17:24

 

چند هفته‌ای هست که موضوع افزایش قیمت کاغذ و کمبود آن در بازار بر سر زبانها افتاده و عموم دست‌اندرکاران حوزه چاپ و نشر را به تلاطم انداخته است.

تشکلهای صنفی استانها از یکسو و مسئولین دولتی ازسوی دیگر با تشکیل جلسه و نامه‌نگاری سعی در حل بحران دارند و یا لااقل رفع اتهام از خود!

اما در این میان آرامش و سکوت مطلق در اتحادیه‌های سه‌گانه تهران جالب است!

 

سکوتی که دلیل آن برای اهل فن پیداست و نیازی به تجزیه و تحلیل و ارایه ادلۀ کارشناسی ندارد، لابد اعضا محترم صنوف سه‌گانه چاپ تهران هم موضوع این بی‌تفاوتی را از وکلای خویش می‌پرسند و پاسخی قانع‌کننده می‌شنوند.

در وضعیت بحرانی موجود که بسیاری از فروشندگان از ارایۀ کاغذ امتناع می‌کنند و شرایط هر روز پیچیده‌تر می‌شود، بی‌تفاوتی مدیران تشکلهای صنفی تهران چه معنایی دارد؟

 

اهالی صنعت چاپ بیاد دارند که سال گذشته بدنبال برگزاری نمایشگاه چاپ در مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب موسوم به IPAP ، روسای اتحادیه‌های یادشده بیانیه دو زبانه!! صادر کردند و فعالان صنفی را از مشارکت در این نمایشگاه برحذر داشتند و حتی به این نیز بسنده نکرده و دست بدامان معاون اول رئیس جمهور شده و از ایشان خواستند تا مانع برگزاری این نمایشگاه شوند، که عاقبت این نامه‌نگاری‌ها و جلسات متعدد با رئیس سازمان توسعه تجارت برای ممانعت از برپایی این نمایشگاه نیز مشخص شد.

 

اما براستی، آیا موضوع حیاتی و استراتژیک کاغذ برای روسای اتحادیه‌های صنفی تهران که داعیۀ بزرگترین اتحادیه‌ها را نیز دارند، به اندازۀ برگزاری یک نمایشگاه نیست.

خوب است آقایان قدری کلاهشان را بالاتر بگذارند تا بخوبی مشاهده کنند که اتحادیه فقط نمایشگاه نیست!

 

حتماً دست‌اندرکاران صنعت چاپ کشور مسایل مهمتر از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران هم دارند، بحران کاغذ، رکود وبحران تولید، بدهی‌های سنگین به سازمان تامین اجتماعی، حجم وسیع مطالبات غیر قابل وصول از مشتریان دولتی و خصوصی و اجحاف سازمان امور مالیاتی در حق فعالان چاپ بخشی از مسایلی است که روسای محترم اتحادیه‌ها پس از فراغت از مسایل نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران می‌توانند به آنها نیز بپردازند.


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کاغذ مهمتر است یا نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی؟!!! ۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير


چاپچی : آقایان فعلا مشغول پیش بینی نتایج بازی فوتبال هستند. آن دیگری هم درحال دفتر نویسی برای چاپخانه داران بینوا!!!
عباس رزقی : ضمن تشكر و سپاس از مقاله متين و درد دل همه استان هاي كشور با عنوان ( كاغذ مهمتراست يا نمايشگاه چاپ و بسته بندي ) در واقع جمع شدن مسئولين اتحاديه و تعاوني هاي استان هاي كشور و درخواست از جناب وزير براي تشكيل تشكل هاي صنعت چاپ استان هاي سراسر كشور بجزء تهران بدليل عدم پيگيري مشكلات در تهران بوده است كه بيش از ٢٠ اتحاديه و تعاوني با تهيه سربرگ و مهر اقاي شجاع را بعنوان نماينده انتخاب و به وزارت ارشاد و اتاق اصناف ايران در سال٩٤ معرفي نموديم و الحق والانصاف سه سال تلاش براي جلوگيري نمودن از افزايش تعرفه واردات كاغذ موفق بوده و در پيگيري ماليات و معضلات استان ها دوش به دوش ما ايشان بدون ريالي تقاضاي حق الزحمه در كنارمان بودند و هميشه شركت تعاوني ليتوگرافان را خانه دوم خودمان در سال هاي اخير دانستيم و اقاي شجاع نماينده ما تحت فشار هاي اتحاديه هاي پايتخت كه در حل مشكلات نه تنها حمایت که بعضا ایشان را مورد هجمه قرار میدهند و با توجه به شناخت و عملکرد ایشان در حمایت از صنعت چاپ و صدای رسای خانواده بزرگ چاپ استان ها از ايشان حمايت كرده و خواهیم كرد و شاهد بوديد بيشترين زحمات را ازخانواده صنعت چاپ تهران ايشان انجام دادند و در زمان زلزله و بعدا با تهیه و نصب چهار مدرسه در چهار روستای زلزله زده در كنار ما و باعث دلگرمي براي ما چاپخانه داران استان کرمانشاه بودند. بابت مقاله خوبتان ممنونم. غلامرضا رزقي مديرعامل تعاوني و نايب رييس اتحاديه چاپخانه داران كرمانشاه
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :