English

اولین نمایشگاه کاغذ و مقوا آغاز به‌کار کرد

آرشیو خبر بازدید: 418 کد مطلب: 4442  

اولین نمایشگاه کاغذ و مقوا آغاز به‌کار کرد

ایبنا
اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی با حضور رضا رحمانی؛ قائم‌مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از فعالان این حوزه در محل دائمی نمایشگا‌‌ه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ مرداد ساعت 15:26

 در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی، جمعی از روسای اتحادیه‌های مرتبط با حوزه کاغذ و مقوا،‌ تولیدکنندگان، شرکت‌ها و بنگاه‌های  اقتصادی و صنعتگران حوزه کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته حضور دارند.
 
بیش از 60 غرفه در سالن 35 محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان جدیدترین دستاوردها و فناوری‌های حوزه کاغذ  و مقوا را به نمایش گذاشته‌اند و در برگزاری این نمایشگاه، مجموعه‌های مختلفی مانند انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا، تعاونی انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق، اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا، سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران و سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های صنعتی ایران مشارکت دارند.
 
از جمله ویژگی‌های این نمایشگاه، در کنار شرکت‌های مختلف داخلی، شرکت‌هایی از کشورهای روسیه، چین، هند و ترکیه نیز حضور دارند و تولیدات و خدمات خود را در زمینه تجهیزات و ماشین‌آلات کاغذسازی، مواد اولیه و شیمیایی و کاغذ گراف حضور دارند و مصرف‌کنندگان و خریداران عمده کاغذ با حضور در این نمایشگاه، علاوه بر بازدید از سالن‌ها و غرفه‌های نمایشگاه می‌توانند با تولیدکنندگان مذاکره کرده و نیازهای خود را تامین کنند.
 
رضا امیدی؛ رئیس ستاد برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی در سخنانی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با حمایت وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت و انجمن‌ها و تعاونی‌های مرتبط برپا شده  و امسال نخستین تجربه خود را پشت سر می‌گذارد که امیدواریم سرآغاز خوب و مثبتی برای این صنعت به شمار آید.
 
وی افزود: این رویداد در سال 97 که به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است با تکیه بر حمایت از توانمندی‌های داخلی برگزار می‌شود و سعی داریم تا راه‌های ورود تکنولوژی‌های نوین در این حوزه را هموار کنیم و برای ادامه در این مسیر به کمک همراهان و فعالان این حوزه نیاز داریم.
 
در این نمایشگاه، شرکت‌های داخلی و خارجی فعال در این صنعت ضمن ارائه آخرین تکنولوژی‌های صنعت کاغذ و مقوا با یکدیگر به تبادل اطلاعات و بررسی همکاری‌های مشترک می‌پردازند، از جمله اهداف این نمایشگاه، معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی، صنعتی و فناوری شرکت‌های داخلی، ایجاد فرصت‌ برای بازاریابی‌های داخلی و خارجی، بهره‌مندی از دانش و تجربه سایر کشورها در زمینه موضوع نمایشگاه، معرفی و ورود آخرین دستاوردهای فناوری به داخل کشور، بیان فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و این حوزه و ایجاد زمینه تعامل تولیدکنندگان و فعالان داخلی با شرکت‌های مرتبط خارجی به شمار می‌آید.
 
طبق آخرین آمار ارائه شده در این نمایشگاه، مصرف کاغذ بسته‌بندی در کشور نزدیک به 900 هزار تن در سال است، این در حالی است که در بخش کاغذ تحریر و روزنامه سالانه 380 هزار تن کاغذ مورد نیاز است که در روزهای انتخابات 120 هزار تن کاغذ به این میزان افزوده می‌شود. در حالی که نیاز سالانه کاغذ بسته‌بندی 900 هزار تن پیش‌بینی شده است است 2 میلیون و 800 هزار تن ظرفیت در سال‌های گذشته ایجاد شده؛ یعنی حدود 2 میلیون تن مازاد ظرفیت در کشور وجود دارد.
 
پارسال با صادرات 100 هزار تن کاغذ بسته‌بندی، بهترین سال پس از انقلاب را در این زمینه پشت سر گذاشتیم و امسال برای صادرات 2 برابری آن برنامه‌ریزی شده که فقط در سه ماهه نخست امسال حدود 30 هزار تن صادرات داشته‌‌ایم.
 
چیدمان غرفه‌ها در این نمایشگاه، همانند دیگر نمایشگا‌ه‌های صنعتی با غرفه‌سازی‌‌های نسبتا خوبی همراه و نشان‌دهنده امید شرکت‌کنندگان برای به دست آوردن بازارهای جدید است، استقبال بازدیدکنندگان تخصصی نیز با توجه به اینکه نمایشگاه کاغذ و مقوا تنها نمایشگاه کنونی محل دائمی نمایشگاه‌های‌ بین‌المللی تهران به شمار می‌آید نیز مناسب است و غرفه‌داران از حجم گسترده بازدیدکنندگان رضایت دارند.
 
این نمایشگاه که نوآوری جدیدی در زمینه کنار هم قرار دادن اهالی حوزه کاغذ و مقوا همچنین تهیه و تولید کاغذ به شمار می‌آید اگرچه در نخستین تجربه برگزاری از وسعت چندان زیادی برخوردار نیست اما تلاش کرده است تا بزرگان و دست‌اندرکاران اصلی این حوزه را در کنار همدیگر قرار دهد، در این میان باید در روزهای آتی شاهد بود که این نمایشگاه تا چه میزان می‌تواند به اهداف پیش‌بینی شده برای خود موفق باشد.
 
اولین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی از امروز تا 13 مرداد ماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است. 


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :